Na co si dát pozor při koupi nemovitosti v USA

| Vít Klíma

Koupě nemovitostí v USA je rychlý a bezpečný proces. Na rozdíl od evropských zemí nelze v USA zpracovat jednotný "návod", protože proces koupě a prodeje nemovitostí si jednotlivé státy unie upravují vlastním zákonodárstvím, a to včetně daní.

Soustředíme se spíše na to, na co byste si měli dát při koupi nemovitosti pozor:

1.Prověřte letecké spojení z ČR do místa, v němž chcete nemovitost v USA koupit.

Jde o to, abyste např. na letišti nečekali pokaždé 4 - 6 hodin na další spoj. Pamatujte si, že tuto cestu budete absolvovat i několikrát do roka! Informujte se u jednotlivých leteckých společností, jaké slevy a bonusy získáte, stanete-li se jejich pravidelnými pasažéry,

2.Největší zájem projevují čeští investoři o Kalifornii a Floridu. V obou případech máte možnost vybrat si nemovitost s výhledem na oceán, nebo ve vnitrozemí. naplánujte si v místě, kde chcete koupit nemovitost pobyt minimálně na tři týdny. Jen tak se ubezpečíte, že Vámi vybraná lokalita je dobrou adresou a poznáte, jaká sociální skupina tam bydlí a koho budete mít za své potenciální sousedy. V Kalifornii i na Floridě žije např. silná hispánská komunita, Kolumbijci a další národnosti.

Nemovitost v Kalifornii

3.Florida i Kalifornie jsou známé i tím, že se přes ně občas přežene tornádo či hurikán. Před koupí vždy přemýšlejte o tom, jak byste asi žili, kdybyste si koupili nemovitost v hurikánové oblasti. to samé platí, nejste-li příznivci hluku a nočního života, který nutně provází pobřežní nemovitosti, je lépe zvážit koupi nemovitosti ve vnitrozemí a k oceánu jezdit autem. Ve vnitrozemí si místo bytu v kondominiu můžete koupit domek s pozemkem, navíc méně daňově zatížený.

4.Užitečné informace Vám předají i místní právníci, příp. notáři, protože to budou oni, kdo Vám kupní smlouvu (Title Deed) vytvoří a budou vkládat do katastru nemovitostí a na místní daňový úřad. Při nákupu nemovitosti vždy využijte služeb licencovaného realitního brokera a právníka. V USA se sekáte s dvěma kategoriemi zprostředkovatelů: agentů /real estate agent/ a brokerů /real estate broker/.

Agent je "nižší hodnost" a musí pracovat pod dohledem brokera. Nejvyšší pozicí je, když agent nebo broker je členem "Board of Realtors®" a pak se muže pyšnit titulem Realtor®. Jejich seznam najdete je na adrese Realtor.org. Na této stránce najdete i největší nabídku nemovitostí v USA, informace o procesu nákupu nemovitosti, hypotékách i pojištění nemovitostí.

  • 1
  • 2
reklama
reklama