Životní investice = americké reality

| Vít Klíma

Tak nízké ceny amerických nemovitostí se opakují jednou za 100 let. Ceny nemovitostí oscilují v současnosti kolem svého dna. Nejvýraznější pád cen zaznamenala Florida a Kalifornie.

Obamův plán slibuje robustní finanční injekci k oživení americké ekonomiky, které lze očekávat do 12 až 18 měsíců. Stejně jako jsme zaznamenali v době recese raketový pád cen nemovitostí (v rozmezí od 20 do 70%), očekáváme obdobně rychlý růst v období oživení a následné konjunktury,

Koupíte-li nemovitost nyní, pak při jejím prodeji v období oživení lze počítat se ziskem ve výši 20 až 30%, počkáte-li s prodejem na období konjunktury, pak můžete počítat se ziskem od 30 do 50%.

Velice výhodné je koupit od banky nemovitost ve formě propadlé zástavy, nebo ji koupit v aukci. Výhodná je i koupě nemovitosti přímo od vlády USA.

Mezinárodní výzkumy mezi investory do nemovitostí ukazují, že USA jsou jimi považovány za nejperspektivnější realitní trh. Jinými slovy o zájemce o koupi nemovitosti v USA nebude „nouze“, takže nečekáme problémy s následným prodejem Vámi koupené nemovitosti

Průměrné ceny domů USA

Kam v USA nejvýhodněji investovat

Residenční bydlení (byty, rodinné domy) a kanceláře je zajímavé kupovat ve velkých městech typu Washington DC, New York, Houston, Los Angeles, San Francisco nebo Seattle.

Rekreační nemovitosti a nemovitosti spjaté s turistickým ruchem (hotely, bary, restaurace) doporučujeme koupit zejména na Floridě a v Kalifornii.

Kupujte, pokud možno, nově postavené nemovitosti! Americký realitní trh je na tom už tak špatně, že i krásné, nové domy jsou velmi levné. Není proto jediný důvod, proč kupovat tzv. fixer uppers (domy, které potřebují opravy).

Pěkný dům lze okamžitě pronajmout a přináší tak svému majiteli okamžitý příjem.

reklama
reklama