diamanty & zlato

Alternativa pro multimilionáře i drobné investory: Investice do diamantů v kostce Alternativa pro multimilionáře i drobné investory: Investice do diamantů v kostce

Diamanty jsou zajímavou investiční alternativou, která překvapivě nevyžaduje žádný velký kapitál. Shrnutí roku 2012, doporučení investice pro jednotlivé typy investorů a nabídku malých kamenů pod jeden karát představuje Luboš Říha, ředitel Diamonds International Corporation.

Inflační útok na naše peněženky aneb jedno zlaté slovo do pranice Inflační útok na naše peněženky aneb jedno zlaté slovo do pranice

Česká národní banka svými chystanými intervencemi proti české koruně mimo jiné provede frontální útok na peněženky českých spotřebitelů. Roman Pilíšek, hlavní ekonom společnosti Zlaté rezervy, vidí další oslabení koruny jako velice silný argument pro nákup zlata.

Investory děsí dluhy, zlaté mince jdou na dračku Investory děsí dluhy, zlaté mince jdou na dračku

Americká zlatá mince Gold Eagle (zlatý orel) po znovuzvolení Baracka Obamy do Bílého domu získává na popularitě u drobných investorů. Jsou za tím především obavy z obřího amerického státního dluhu, jehož snižování je v nedohlednu.

Zlaté účtování za rok 2012: Horečka nepropukla, ale investoři nezůstali chladní Zlaté účtování za rok 2012: Horečka nepropukla, ale investoři nezůstali chladní

Cena zlata v roce 2012 sice nepřekročila vyhlíženou hranici 2 tisíc USD za trojskou unci, vysoký zájem o investiční zlato ale trvá. Které události a faktory nejvíce ovlivnily trh se zlatem?

Soros nakupuje zlato. Je ten pravý čas? Soros nakupuje zlato. Je ten pravý čas?

Proslulý investor George Soros navýšil v poslední době svou pozici ve zlatě o 49 %. Je ten správný čas nakupovat tento drahý kov a chránit se jím proti inflaci, která podle řady ekonomů kvůli uvolněné měnové politice musí přijít? Odpověď nabízí Philip Roberts, hlavní evropský technický stratég z Barclays.

Zlatá bula sicilská: Investiční mince s otazníkem Zlatá bula sicilská: Investiční mince s otazníkem

Koncem září vydává ČNB první ze tří mimořádně ražených pamětních mincí o váze jedné unce v právě běžícím pětiletém cyklu. O minci s motivem 800. výročí vydání Zlaté buly sicilské je velký zájem. Investoři očekávají zajímavé zhodnocení, které jim však ČNB a spekulanti mohou překazit.

Na diamantech se dá výrazně (ne)vydělat Na diamantech se dá výrazně (ne)vydělat

Diamanty jsou věčné! Pokud vás láká netradiční investice do drahého kamení, dejte si pozor. "Diamanty jsou věčné" může taky znamenat: "Diamantů se nikdy nezbavíte, nebo aspoň ne za rozumnou cenu."

Diamanty: Čeká luxusní komoditu snadné obchodování po vzoru zlata? Diamanty: Čeká luxusní komoditu snadné obchodování po vzoru zlata?

Obchodování s diamanty probíhá spíše na maloobchodním trhu šperkařských firem. Stále větší počet investorů ale volá po založení burzovně obchodovaných fondů s diamanty, aby mohly být, podobně jako zlato, považovány za plnohodnotnou investiční komoditu.

Diamanty: Dlouhodobí investoři se mohou radovat, poptávka se do roku 2020 zdvojnásobí Diamanty: Dlouhodobí investoři se mohou radovat, poptávka se do roku 2020 zdvojnásobí

Poptávka po diamantech poroste v příští dekádě více než 6% ročním tempem a je téměř jisté, že tak předčí 2,8% růst nabídky. Podle reportu Bain & Company v pověření Antwerp World Diamond Centre (AWDC) to povede v diamantovém průmyslu ke strukturálním nedostatkům a signalizuje to růst cen, a to zejména ve vícekarátovém segmentu. I nejkonzervativnější scénáře předpovídají 60miliardovému diamantovému šperkařskému byznysu slibnou budoucnost.

Horký prachy (TV Prima): Investice do vína a komodit Horký prachy (TV Prima): Investice do vína a komodit

V jedenáctém díle Horkých prachů vás Diana a Petr pozvou na vrcholky dozrávajících vinohradů i do hlubin temných sklepů, aby vám ukázali jak nejlépe investovat do vína. V druhé části pořadu se dozvíte do čeho investovat na trhu s komoditami a v závěru nebudou chybět investiční tipy a VIP host.