víno

Bezpečný přístav neexistuje aneb lekce z čínského trhu s chutnou investiční alternativou Bezpečný přístav neexistuje aneb lekce z čínského trhu s chutnou investiční alternativou

Ekonom z Goldman Sachs Jim O'Neill varuje před pouhým pomyšlením na slovní spojení "bezpečný přístav" v souvislosti s investičními aktivy. Podle něj je naprosto mylné si myslet, že existuje investice, u které by bylo zaručeno, že nikdy neztratí hodnotu.

Sucho v USA zvýší konkurenci na trhu s drahými víny Sucho v USA zvýší konkurenci na trhu s drahými víny

Velká vedra a málo srážek v USA způsobuje problémy americkým vinařům, především těm v Kalifornii. Podle některých odhadů by se letošní úroda mohla snížit až o polovinu, nejvíce od katastrofálního sucha v roce 1956. Vinaři proto zřejmě vsadí na kvalitní produkci.

Alternativní tip: Ceny vína porostou Alternativní tip: Ceny vína porostou

Špatné zprávy pro konzumenty, výborná pro investory - ceny vína porostou. Tvrdí to alespoň analytici Bank of America Merrill Lynch. Produkce (zásoby) celosvětově klesá, takže by víno mělo zdražovat. Odborníci z americké banky pro to našly hned tři pádné argumenty.

Bordeaux, ročník 2011: Nohama zpátky na zem Bordeaux, ročník 2011: Nohama zpátky na zem

En primeur je každoročně vodítkem pro obchodníky i investory do vína. Bordeaux z hroznů, které se urodily v roce 2011, může být pro někoho zklamáním. O to pečlivěji bude potřeba vybírat.

En primeur: Business, nebo hra? Investice do vín z Bordeaux není jen pro chuťové fajnšmekry En primeur: Business, nebo hra? Investice do vín z Bordeaux není jen pro chuťové fajnšmekry

Možná jste zaslechli spojení "en primeur" a na mysli vám vytanulo něco o investování. Někomu jinému se začnou rovnou sbíhat sliny. Ani jedna reakce není chybná - "en primeur" jsou pro vinaře něco podobného, jako futures kontrakty pro investory na burze.

Investice do vína: Šampaňskému nahrávají olympijské hry, mladé trhy i královna Alžběta II. Investice do vína: Šampaňskému nahrávají olympijské hry, mladé trhy i královna Alžběta II.

Poptávka po šampaňském by letos mohla vzrůst díky olympijským hrám v Londýně, 60. výročí korunovace britské královny Alžběty II. a vyšší spotřebě ve stále bohatších rozvojových zemích. Potvrdili to odborníci oslovení agenturou Bloomberg na každoročním obchodním a mediálním setkání Champagne Bureau, které se konalo v Londýně.

Bordeaux 2009: Legendární ročník slavného vína se představí v Praze! Bordeaux 2009: Legendární ročník slavného vína se představí v Praze!

Již poosmé přivítá Praha a Pražský hrad nejlepší vína světa. Jako tradičně druhý pátek v únoru přijede na 35 nejprestižnějších vinařství z Bordeaux představit české odborné veřejnosti aktuální ročník, který přichází na trh – tentokrát exkluzivní a již dnes legendární ročník 2009.

Zlatko Míčka: Po pádu akcií věnují investoři pozornost něčemu, co fyzicky existuje, například vínu Zlatko Míčka: Po pádu akcií věnují investoři pozornost něčemu, co fyzicky existuje, například vínu

Po propadech na akciových trzích řada investorů hledá něco, co fyzicky existuje, například víno. Nejen k pití, ale i k investici. Důkazem toho je fakt, že v krizových letech 2008 a 2009 hodnota vín neklesla, naopak po krátké stagnaci začala stoupat. Deset až dvacet procent portfolia je podle mě ideální pro snížení rizika investicí, říká Zlatko Míčka, jeden z předních znalců vín v ČR.

Alternativní investice: Jak se bude dařit zlatu, umění a investičnímu vínu? Alternativní investice: Jak se bude dařit zlatu, umění a investičnímu vínu?

Mezi tři nejčastější a nejvyhledávanější alternativní investice se řádí zlato, umění a investiční víno. Jak se bude těmto investicím dařit v následujících týdnech a měsících? Na otázky redaktorky Rádia Česko Barbory Kreuzerové odpovídal šéfredaktor Investičního webu Petr Novotný.

Horký prachy (TV Prima): Investice do vína a komodit Horký prachy (TV Prima): Investice do vína a komodit

V jedenáctém díle Horkých prachů vás Diana a Petr pozvou na vrcholky dozrávajících vinohradů i do hlubin temných sklepů, aby vám ukázali jak nejlépe investovat do vína. V druhé části pořadu se dozvíte do čeho investovat na trhu s komoditami a v závěru nebudou chybět investiční tipy a VIP host.