Akcieatrhy.cz

Akcieatrhy.cz

Autorovy články

Levného benzínu a motorové nafty se jen tak nedočkáme Levného benzínu a motorové nafty se jen tak nedočkáme

Cena ropy se v současné době pohybuje okolo 82 USD (WTI) a 98 USD (Brent). Zatímco cena ropy klesá, koruna vůči dolaru oslabuje, což kazí vyhlídky na zásadní zlepšení situace u českých čerpacích stanic.

Další bublina na obzoru. A nafukuje se nebezpečně rychle Další bublina na obzoru. A nafukuje se nebezpečně rychle

Je možné, že svět těsně po dvou velkých bublinách (technologické a nemovitostní) čeká další, neméně nebezpečná? Podle ekonoma ze Citigroup Stevena Wietinga tomu tak je. Ovšem ta, která trhy teprve čeká, podle něj nebude tak "snadno" řešitelná jako dvě předchozí.

Insider tipy: Nakupujte akcie, jimž věří samotní šéfové firem Insider tipy: Nakupujte akcie, jimž věří samotní šéfové firem

Každý investor má tendenci flirtovat s myšlenkou možnosti nahlédnout přímo do společnosti, jejíž akcie se chystá nakupovat. Jediný možný způsob je ten, že pečlivě zkoumá, které akcie nakupují ti, kteří tu možnost mají, tedy vedoucí pracovníci těchto firem.

Akcie se silným potenciálem: Kožní choroba do vašeho portfolia Akcie se silným potenciálem: Kožní choroba do vašeho portfolia

Většina investorů považuje sektor biotechnologií za velice rizikový. Pokud se rozhodnou do něj investovat, pak většinou se záměrem spekulovat u jednotlivých firem na to, zda jim určité léky či jiné produkty projdou schvalovacím procesem u FDA, případně se zaměřují na fúze a akvizice. Ovšem i v tomto odvětví jsou firmy, které nabízejí dlouhodobou příležitost pro trpělivější investory.

Dubnový dividendový kalendář amerických akcií Dubnový dividendový kalendář amerických akcií

Dividendy jsou obecně pro investory velmi lákavým soustem. Někteří kupují společnosti s vysokým dividendovým výnosem, drží je dlouhodobě a těší se z obdržených dividend, jiní kupují společnosti třeba týden nebo dva před rozhodným dnem, spoléhají na to, že titul do té doby poroste a těsně před dnem "D" titul prodají, nebo ho prodají až po rozhodném dni a spoléhají na to, že nárůst z předešlého období jim pokryje pokles po dni ex a participují "pouze" na dividendě.

Warren Buffett má v portfoliu tři superlevné akcie! Warren Buffett má v portfoliu tři superlevné akcie!

Warren Buffett je třetím nejbohatším člověkem na světě a uznávaným investorem. Většinou drží akcie dlouhá léta a orientuje se na jejich fundament a vnitřní hodnotu. V jeho portfoliu ovšem najdeme i tituly, které patří k nejlevnějším na trhu.

Český zástupce na americké burze: Upíše Avast akcie na Nasdaqu? Český zástupce na americké burze: Upíše Avast akcie na Nasdaqu?

Již několik let český trh spekuluje o alternativách IPO firem, které by se mohly objevit na pražské burze. Nejočekávanější české IPO banky ČSOB lehlo popelem, své slovo naopak dodržela Fortuna. Po CS Cargo zatím není vidu ani slechu, a stejně tak po softwarové firmě AVG.

Obří akciový trh se otevírá zahraničním investorům. Vydělejte v Indii i vy! Obří akciový trh se otevírá zahraničním investorům. Vydělejte v Indii i vy!

Indická vláda oznámila první historickou možnost pro investory vstoupit do obchodování přímo na indickém trhu. Poprvé bude trh otevřený zahraničním investorům 15. ledna. Jedná se o poslední krok k liberalizaci třetí největší asijské ekonomiky.

Dow Jones: Americké akcie na kritickém rozcestí Dow Jones: Americké akcie na kritickém rozcestí

Začátek roku přinesl na indexu Dow Jones Industrial Average zvýšené objemy a růst hodnoty (3. ledna přes procento a půl), který se zastavil zhruba na kritické klesající rezistenci (červená čára). Pokud se podaří tuto překážku překonat, tak by již nic nemělo bránit tomu, aby se zlepšená makroekonomická čísla z USA promítla do růstu indexu k loňským maximálním hodnotám na úrovni 13 tisíc bodů.

3T: Tři dividendové tipy pro dlouhodobé investory 3T: Tři dividendové tipy pro dlouhodobé investory

Dividendový výnos je jedním ze základních kritérií při screeningu titulů. Z našeho pohledu jsou zajímavé například tři akcie se zajímavým dividendovým výnosem, u kterých roste poměr rozdělení zisku minimálně posledních pět let.

Barron's: 10 akciových tipů do roku 2012 Barron's: 10 akciových tipů do roku 2012

Server Barron's každý rok doporučuje deset akcií, které by neměly chybět v portfoliu každého investora. Tipy na rok 2012 zahrnují několik stálic, ale i pár "libůstek".

Apple: Je znovu čas nakupovat akcie? Apple: Je znovu čas nakupovat akcie?

Apple dosáhl v poslední dekádě až neuvěřitelných výsledků ve svém rozvoji a hospodaření. Jen málo jiných společností mu v tomto ohledu dýchá na záda. Zisk na akcii vzrostl z 0,09 USD na 27,66 USD, což znamená průměrnou roční míru růstu 77 %. Za deset let firma vydělala více než 60 miliard USD a cas flow přes 76 miliard. V současné době nemá žádné dluhy a v bance skoro 10 miliard.

Unce zlata za 10 tisíc dolarů: Hudba budoucnosti? Unce zlata za 10 tisíc dolarů: Hudba budoucnosti?

Jako obvykle pozdě se mainstreamová média a velcí hráči z Wall Street dostavili na večírek deset let trvajícího 700% nárůstu ceny zlata, aby se konečně připojili k neustále rostoucímu rozruchu kolem tohoto žlutého měnového kovu. Od tvrzení některých odborníků, že je cena zlata je nafouknutou bublinou, po předpovědi jiných analytiků, že prudký růst ceny je bezprostředně za rohem, vyplývá jedna věc - zlato musíme brát na vědomí, ať chceme, nebo nechceme. Jedinou otázkou zůstává, jak vysoko jeho cena vyroste, než pominou krušné časy?

John Paulson silně omezil podíly ve zlatě a v Hewlett-Packard John Paulson silně omezil podíly ve zlatě a v Hewlett-Packard

John Paulson je v letošním roce kvůli špatné výkonnosti svého hedgeového fondu velmi snadným terčem médií. Z dlouhodobého hlediska však patří Paulson stále k nejlepším investorům, a to zejména v oblasti fúzí a arbitráží.

ETF zaměřené na dividendové tituly: Jistota na rozbouřeném tržním oceánu ETF zaměřené na dividendové tituly: Jistota na rozbouřeném tržním oceánu

Dividendové akcie byly vždy v nejisté době vnímány jako bezpečný přístav. Nesou jisté příjmy a zajišťují majetek proti rostoucí inflaci. V poslední době roste obliba fondů zaměřených na dividendové akcie. Investice do nich znamená méně nervozity a investor nemusí vybírat z téměř nekonečné nabídky konkrétních firem.

Groupon míří na burzu. Situace na trzích však může termín posunout Groupon míří na burzu. Situace na trzích však může termín posunout

Přestože je trh s IPO kvůli dluhové krizi takřka zamrzlý, sem tam se najde odvážlivec, který pokouší štěstí a vrhá se do spárů Wall Street. Tento týden se o místo popere například slevový server Groupon.

Kupujte tyto akcie, věří jim samotní manažeři firem! Kupujte tyto akcie, věří jim samotní manažeři firem!

Insider trading je obchodování s cennými papíry osobami s potenciálním přístupem k neveřejným informacím o dané společnosti. Jedná se zejména o významnější akcionáře, klíčové zaměstnance nebo management společnosti. A i v říjnu tyto nákupy u některých firem stojí za pozornost.

Americké tažení proti jüanu: Více škody než užitku? Americké tažení proti jüanu: Více škody než užitku?

Američtí zákonodárci se opět zaměřují na manipulaci čínské vlády s hodnotou jüanu. Po letech velkého úsilí hledají další možnosti, jak se bránit proti umělému podceňování čínské měny, které dlouhodobě vede k negativní obchodní bilanci USA s Čínou. To vše přesto, že má být čínská měna od roku 2015 volně směnitelná s eurem a dolarem a stát se součástí koše rezervních měn.

Germánie jako řešení evropské dluhové krize? Germánie jako řešení evropské dluhové krize?

Globální lídři se o víkendu snažili najít řešení evropské dluhové krize. Na stole se však namísto cesty k řešení objevila spíše hluboká propast mezi jednotlivými státy, rozdělující zúčastněné v názoru, co přesně by se mělo udělat. Kromě příslibu Německa a Francie, že se dohodnou do zasedání G-20, nebyly konkrétní výstupy veskrze žádné.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.