Amundi

Amundi

Autorovy články

Radost byla předčasná, evropské banky mají namířeno na jih Radost byla předčasná, evropské banky mají namířeno na jih

Evropské bankovní akcie se po odpisu řeckého dluhu vydaly strmě vzhůru. Jejich ocenění však zůstává stále velmi nízké, což komplikuje případnou rekapitalizaci. Banky tak mohou zrychlit prodeje svého majetku, což by však mohlo zvýšit šance na další kreditní krizi. Pokud budou banky následovat japonský vzor, tak propad – měřeno podílem na tržní kapitalizaci – není u konce. Navíc fiskální restrikce v Evropě jen tak rychle nezmizí, a proto zůstávají evropské banky stále v dlouhodobě klesajícím trendu.

Kde nakoupit levné akcie? Vydejte se do Prahy a Frankfurtu Kde nakoupit levné akcie? Vydejte se do Prahy a Frankfurtu

Země v naší valuační studii jsou řazeny podle poměrových ukazatelů P/E (poměr tržní ceny vůči zisku na akcii), PBV (poměr účetní ceny vůči tržní ceně akcií) a DY (poměr dividendy vůči tržní ceně akcií) a podle pravděpodobnosti, že se jejich hodnota vrátí k 200dennímu klouzavému průměru. Z porovnání mají dlouhodobě nejatraktivnější ocenění německé akcie. Řada rozvíjejících trhů (zvýrazněny v tabulce) včetně českých akcií se řadí k tomu levnému, do čeho dnes na světových burzách můžete investovat.

Mladé trhy jsou dlouhodobá investiční příležitost, hrozby ve vyspělém světě jsou příliš velké Mladé trhy jsou dlouhodobá investiční příležitost, hrozby ve vyspělém světě jsou příliš velké

Krátkodobá opatrnost, dlouhodobý optimismus. Takový je názor analytiků Amundi, pod níž spadá i Investiční kapitálová společnost KB, na aktuální ocenění mladých trhů v rámci světového koše. V posledních měsících nebyly rozvojové trhy tak oblíbené jako dříve, a to především kvůli obavám z rostoucí inflace a utahování monetární politiky. Růstový potenciál ovšem dlouhodobě favorizuje právě mladé trhy se zdravým bankovním sektorem, vyváženými rozpočty a přebytky zahraničního obchodu (za vyspělé země si dosaďte téměř bez výjimky pravý opak).

Pět výstřelů, které zabijí akciového býka Pět výstřelů, které zabijí akciového býka

Ve své aktuální studii rozebírají analytici z investiční společnosti Amundi, vlastníka v Česku dobře známé IKS-KB, hlavní rizika, jež by mohla ohrozit býčí trh trvající od jara 2009. Mezi hlavní nástrahy patří například růst sazeb, inflace nebo komodit.

Evropské akcie: Na jaké sektory vsadit? Evropské akcie: Na jaké sektory vsadit?

Ve své poslední studii rozebírají analytici z investiční společnosti Amundi, vlastníka v Česku dobře známé IKS-KB, jednotlivé sektory evropské ekonomiky, a to z pohledu investičního sentimentu, tržního ocenění a tzv. momentové analýzy. Podle těchto kriterií pak vyhodnocují relativně nejlepší a nejhorší sektory pro zainvestování.

Investiční cykly: Kdy přijde čas na prodej akcií a komodit? Investiční cykly: Kdy přijde čas na prodej akcií a komodit?

Zajímavou studii investičních cyklů nabízí analytici z investiční společnosti Amundi, vlastník v Česku dobře známé IKS KB. Většina zemí se dnes pohybuje ve fázi č. II, která pro akcie znamená nárůst fúzí a akvizic, firmy více investují, daří se cyklickým akciím a nakonec růst skončí korekcí na vrcholu růstové fáze. Investoři by měli být ostražití především u pauzy v růstu na rozvíjejících se akciových trzích, protože tamní trhy se již citelně přibližují fázi č. III. Zde je čas prodat komodity a držet se burzovního přísloví "cash is king" (hotovost je král).

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.