Antonín Žmuran analytik, BHS

Antonín Žmuran

Autorovy články

Sázka na farmaceutický sektor. 22 z 25 analytiků doporučuje kupovat tuto akcii! Sázka na farmaceutický sektor. 22 z 25 analytiků doporučuje kupovat tuto akcii!

Společnost CVS Caremark Corporation provozuje řetězec velkých lékáren po celých Spojených státech. Obchodní budovy CVS nabízejí kromě široké škály léčiv v menší míře také zboží do domácností a kanceláří, kosmetiku, potraviny, oblečení a fotomateriál. Hned 22 z 25 analytiků dotazovaných agenturou Bloomberg akcie doporučuje koupit.

Historická příležitost k nákupu akcií: Tady a teď! Historická příležitost k nákupu akcií: Tady a teď!

Americké akcie jsou z historického hlediska velice podhodnocené, zatímco bondy na dluhopisovém trhu se nacházejí v největší bublině od doby před občanskou válkou v letech 1861 až 1865. To je názor předního stratéga a šéfa investiční firmy Loews Joea Rosenberga. Akciové trhy nyní nabízejí investorům historickou příležitost k nákupu levných, silně podhodnocených společností.

Noviny řeší zlato, tak vsaďte na stříbro! Noviny řeší zlato, tak vsaďte na stříbro!

Akciové trhy kolísají, dluhopisy jsou v nemilosti investorů, na komoditním trhu sledujeme v letošním roce také spíše poklesy. Zajímavým tipem by ovšem alespoň v krátkodobém horizontu mohly být akcie těžařů stříbra. Jednoho z nich si představme.

USA: Jak se neutopit v akciových vírech USA: Jak se neutopit v akciových vírech

Ani průběh včerejšího obchodování na amerických akciových burzách nepřinesl zvrat nyní již šestidenního prodejního trendu, přestože (anebo právě proto?) obrat k "bullish" sentimentu mnozí předpovídali. Nepomohl ani almanach pravděpodobnosti, dle kterého z historického pohledu je poslední seance před svátkem Díkůvzdání z velké většiny (až 65 %) pozitivní.

Zpříjemněte si sychravý investiční listopad sladkou akciovou kávou Zpříjemněte si sychravý investiční listopad sladkou akciovou kávou

Společnost Caribou Coffee Company je druhým největším poskytovatelem vysoce kvalitní kávy ("gourmet a premium" produktů) v USA. Společnost dále v kafeteriích nabízí epresso, výběrové a speciální čaje, pečivo, celozrnné a další firemní zboží. Její akcie zahájily stále platný růstový trend v únoru 2009, z jednodolarové akciové hodnoty se vyšplhaly na letošních srpnových 17,40 USD. V následujících 2 měsících prošly razantní 40% korekcí až k podpoře na 10,50 USD, odkud se v říjnu odrazily vzhůru pod 15dolarovou úroveň a nad svůj 50denní klouzavý průměr. V uplynulém týdnu se k tomuto klouzavému průměru vrátily, našly během třídenní konsolidace technický "support". Pokud se nad ním udrží, měla by se otevřít cesta k ataku dosavadních maximálních hodnot.

Chemický gigant, jehož akcie rostou, když trhy padají. Vsaďte na něj! Chemický gigant, jehož akcie rostou, když trhy padají. Vsaďte na něj!

Airgas je největší americký distributor svářečských, lékařských či průmyslových speciálních plynových bomb a příslušných zařízení. Akcie se vrátila k srpnovým maximům, dokonce je o 2 dolary překonaly. Titul se stal technicky poměrně překoupeným, takže pondělní "pullback" těsně pod 70 USD byl vítaným oddechem a příležitostí pro nové investory vstoupit do long pozic na "příjemnějších" úrovních.

S&P 500: Úžasný říjen vrátil akcie do plusu S&P 500: Úžasný říjen vrátil akcie do plusu

Ještě na konci září panoval na Wall Street všeobecný předpoklad návratu ekonomiky do recese, respektive snížení ziskovosti společností v širším indexu S&P 500, který byl na pokraji vstupu do medvědího teritoria. Všechny podobné úvahy a pesimistické scénáře začaly mít během října trhliny a americké akciové indexy zaznamenaly impozantní rally, která se zařadila mezi nejlepší měsíční výkonnosti v posledních desetiletích.

Spekulace na potvrzení dlouhodobého trendu z farmaceutického sektoru Spekulace na potvrzení dlouhodobého trendu z farmaceutického sektoru

Společnost Laboratory Corporation Of America Holdings je nezávislá klinická laboratoř ve Spojených státech. Nabízí řadu testovacích služeb, od běžných až po ty speciální, například rozbory krve, moči, HIV testy, testy na přítomnost alkoholu a drog v krvi, různé virové testy, molekulární genetické testy a podobně. Její akcie se nacházejí v dlouhodobém uptrendu, kdy od roku 1998 posílily ze 3 dolarů na letošní historické maximum 101 dolarů. Během tohoto 13letého období akcie prošly dvěma majoritními korekcemi (2002 a 2009). Nyní, zdá se, procházejí dalším zdravým protipohybem, když od května odepsaly 26 %.

Vsaďte na polovodiče a na akcii, která překonává trh! Vsaďte na polovodiče a na akcii, která překonává trh!

Společnost KLA-Tencor je dodavatelem řešení pro řízení procesů a vedení výnosu pro polovodičový průmysl a související oblasti nanoelektroniky. Výrobky společnosti jsou také použity v řadě dalších odvětví, včetně světelných diod vysokého jasu (HBLED), ukládání dat a ve fotovoltaickém průmyslu, stejně jako v obecném výzkumu materiálů. Akcie KLAC se nacházejí uprostřed druhé, již sedm měsíců trvající sestupné "vlajkové" konsolidace po další čtyřměsíční impulzové vlně, která poslala cenu akcií z 27 na 51 USD. V posledních čtyřech týdnech opět nabírají na síle a razantně outperformují nejen celkový širší index S&P 500, ale i příslušný polovodičový sektor SMH.

Vsaďte na méně známou akcii ze sektoru biopotravin! Vsaďte na méně známou akcii ze sektoru biopotravin!

Společnost Whole Foods Market je retailová společnost nabízející ve svých supermarketech výběrové přírodní potraviny a biopotraviny. Z technického pohledu akcie v posledních týdnech razantně korigovaly poté, kdy 19. září vytvořily své pětileté maximum. Od roku 2008 akcie posílily přes 600 procent, a tak může být současný pokles vnímán jako zdravá a nutná korekce, a tedy příležitost pro nové investory.

Střednědobý výhled na trhy: Viděli jsme světlo na konci tunelu? Střednědobý výhled na trhy: Viděli jsme světlo na konci tunelu?

Od prvního červencového týdne, kdy hlavní americké akciové indexy vytvořily letní vrchol, uplynulo 50 obchodních seancí, tedy 10 týdnů všeobecně považovaných za střednědobé období. Od lokálního maxima, přesněji od 8. července, připsal širší index S&P 500 odepsal 8,51 %, což odpovídá lehkému korektivnímu pohybu proti hlavnímu trendu.

Podrží Amerika světové burzy? Podrží Amerika světové burzy?

Státní centrální banky hlavních světových ekonomik nechávají tentokrát (na rozdíl od roku 2008) akciovým trhům prostor pro dovršení obchodního cyklu. Ten byl tehdy přerušen masivními zásahy a podpůrnými opatřeními amerického Fedu v zájmu záchrany důležitých finanční institucí, tudíž i akciových trhů. Posléze přišly další injekce na podporu ekonomiky.

Hledáte rybu, která plave proti proudu? Růstový tip na farmaceutické akcie Hledáte rybu, která plave proti proudu? Růstový tip na farmaceutické akcie

Společnost Perrigo je globální společnost zabývající se výzkumem a vývojem generických farmaceutických, diagnostických a výživných produktů pro přepážkový prodej v lékárnách. Patří mezi ně např. různé formy léků proti nachlazení, pro léčbu kožních problémů či výživné mixy pro kojence. Firma své služby a produkty nabízí především na trzích v USA, Velké Británii, Mexiku a Austrálii.

Co opravdu stálo za včerejším 3% rally? To Vám na Wall Street neřeknou. My ano. Co opravdu stálo za včerejším 3% rally? To Vám na Wall Street neřeknou. My ano.

Jak jsme psali již minulý týden, při dosažení poměru "indexu DJIA vs. Zlato" okolo hodnoty 5,75 dojde dle našich propočtů s největší pravděpodobností k zahájení rotace stávajících pozic institucionálních investorů, a tedy k přelévání kapitálu mezi těmito 2 aktivy, a následně k obratu současné strategie "Prodej akcie, kup zlato".

Tip pro hodnotové investory: Energetický gigant ConocoPhillips Tip pro hodnotové investory: Energetický gigant ConocoPhillips

Společnost ConocoPhillips je energetická společnost patřící mezi TOP4 ve svém odvětví. Vedení společnosti nedávno oznámilo, že v průběhu r. 2012 se COP rozdělí na dvě samostatné veřejně obchodované společnosti. Spin-off by mělo akcionářům přinést hodnotu v podobě zvýšené dividendy i vyšší zhodnocení kapitálu. V současnosti COP má zhruba 10% podíl na US trhu, mezi jejich velké rivaly patří giganti Chevron (CVX), Exxon Mobil (XOM), a British Petroleum (BP).

Poměrový ukazatel Dow Jones/zlato: Vše, co jste letos potřebovali vědět Poměrový ukazatel Dow Jones/zlato: Vše, co jste letos potřebovali vědět

Letošní strategie "prodej akcie, kup zlato, a po dosažení poměru Dow/Zlato 5,75 tuto strategii obrať", se prozatím vyplácí.

Výprodeje poslaly technologické akcie dolů: Využijte korekce u Parametric Technology  Výprodeje poslaly technologické akcie dolů: Využijte korekce u Parametric Technology

Panické výprodeje v minulých dnech s sebou vzaly vše. Technologické společnosti Parametric Technology však byla nedávno navýšena cílová cena a nyní tak nabízí zhruba 20% ziskový potenciál. Využijte korekce u tohoto technologického titulu z indexu Nasdaq.

Investiční web "zachránil" Wall Street od krachu Investiční web "zachránil" Wall Street od krachu

Po čtvrtečním 500bodovém poklesu indexu DowJones měly akcie na newyorských burzách našlápnuto i v pátek k pokračování prudkého kolapsu. Možná ho ale "odvrátil" článek na Investičním webu z 21. června letošního roku. Opravdu? Posudte sami.

Nepředstavitelné, se stává skutečností. S&P snížila rating Spojeným státům! Nepředstavitelné, se stává skutečností. S&P snížila rating Spojeným státům!

Agentura S&P snížila dlouhodobý rating Spojeným státům z AAA na AA+. Hlavními důvody jsou rizika na politické scéně a neustále rostoucí dluhy. Agentura ustanovila výhled na "negativní" a potvrdila krátkodobý rating 'A-1+'.

Využijte korekci u akcie společnosti Edwards Lifesciences! Využijte korekci u akcie společnosti Edwards Lifesciences!

Po vyhlášení výsledků druhého čtvrtletí se akcie společnosti Edwards Lifesciences ze zdravotnického odvětví propadly do přeprodaných úrovní. Investoři by neměli otálet a využít současné korekce, kdy se akcie obchoduje hluboko pod cílovou cenou.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.