Czechwealth.cz

Czechwealth.cz

Autorovy články

Larry Williams: Zásady úspěšného obchodníka Larry Williams: Zásady úspěšného obchodníka

Larry Williams je nejen jedním z nejlepších burzovních obchodníků světa, ale patří rovněž k naprosté špičce mentoringu a edukace v oblasti burzovního obchodování. To, co učí, nese opravdu hodnotné ovoce. Mnoho jeho studentů dosáhlo svých cílů díky jeho vedení.

Larry Williams: 10 000 % ročně jako jediný na světě Larry Williams: 10 000 % ročně jako jediný na světě

Larry Williams, osobnost burzovního světa, se přihlásil na světový šampionát v tradingu Robinns World Cup Trading Championships. A svým výsledkem šokoval celý svět – pouhých 10 tisíc USD proměnil za jediný rok v 1 milion USD. Zhodnocení více než 10 000 % bylo bolestivou ránou pro všechny tehdejší tradery, ti nejlepší totiž v té době dosahovali maximálně 50% zhodnocení.

Burza Praha: Jaké budou výsledky CME, NWR, Erste Group a ČEZu? Burza Praha: Jaké budou výsledky CME, NWR, Erste Group a ČEZu?

Výsledková sezóna v Praze během týdne postoupí do své poloviny. Svá čísla oznámí mediální CME, uhelná NWR a Erste Group. Příští pondělí je pak na řadě ČEZ. Jaká čísla očekáváme?

NWR: Impulz pro růst, nebo další stagnace? NWR: Impulz pro růst, nebo další stagnace?

Uhelná společnost NWR nás svými výsledky příliš nepotěšila. Výsledky jsou i pro trh zklamáním ve všech sledovaných položkách. Bohužel ani výhled managementu na 4. kvartál není příliš optimistický.

Erste, KB, ČEZ a Telefónica: Jak se k nim postavit po výsledcích za 3. čtvrtletí? Erste, KB, ČEZ a Telefónica: Jak se k nim postavit po výsledcích za 3. čtvrtletí?

Výsledky za 3. kvartál byly veskrze slušné. ČEZ potěšil investory možná nejvíce, ale i obě banky překonaly výrazně odhady trhu. Telefónica pak své investory jistě uspokojí zamýšleným navýšením dividendy.

České akcie: Do čeho jít, a od čeho naopak utéct? České akcie: Do čeho jít, a od čeho naopak utéct?

Začátek české výsledkové sezony máme za sebou. Přinášíme kalendář vyhlašování výsledků firem ze segmentu SPAD, a to včetně komentáře. Které akcie favorizujeme pro další období?

CO se OPRAVDU děje kolem akcií ČEZ? Aneb nebojte se je kupovat! CO se OPRAVDU děje kolem akcií ČEZ? Aneb nebojte se je kupovat!

V současné době můžeme sledovat rozporuplné zprávy, které ovlivňují obchodování s akciemi společnosti ČEZ. Na jedné straně chování vlády, která jednoznačně dává prioritu maximalizaci zisku a kontroly zdražení proudu pro domácnosti a firmy. Na druhé straně je tlak managementu na dostavbu elektráren a zvýšení výrobní kapacity.

IPO Fortuny: Vsadit na jistý zisk, nebo se držet stranou? IPO Fortuny: Vsadit na jistý zisk, nebo se držet stranou?

Již několik měsíců se spekuluje o několika nových emisích, které by mohly obohatit skomírající český kapitálový trh. Letos se nejprve mluvilo o ČSOB, ale momentálně je vidět nevůle ze strany majoritního vlastníka emitovat na trh plánovaných 40 % akcií. Druhou emisí, která by mohla v roce 2011 vstoupit na burzu, je spediční společnost C.S. Cargo. Původně třetí v pořadí, ale v reálu první, se stala emise Fortuny Entertainment Group.

Strategie ČEZ se mění. Můžete na tom vydělat Strategie ČEZ se mění. Můžete na tom vydělat

Společnost v posledních týdnech oznámila celkovou změnu investiční strategie. Bude se především soustředit na konsolidaci a investiční aktivity hodlá směřovat především do ČR, Slovenska a Turecka. Společnost se rozhodla utlumit aktivity v Polsku po nové analýze rentability investic. Změna také souvisí s problémy, které skupina má v Bulharsku, Rumunsku a Albánii.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.