Erste Corporate Banking

Erste Corporate Banking

Autorovy články

OPEC se dohodl aneb Godot občas přijde
Ropný kartel OPEC se dohodl na omezení těžby ropy. Snížení těžby o 1-2 % není nic zásadního z pohledu nabídky a poptávky, je to ale signál, že se organizace ještě umí na něčem dohodnout. Čekání, že se kartel na omezení těžby domluví, totiž na trzích připomínalo čekání na Godota v podobě dalšího růstu sazeb Fedu nebo posílení koruny pod 27 EUR/CZK.
Ranní postřeh: Koruna uprostřed paniky potvrzuje roli "držáku"
Britové si odhlasovali brexit a trhy zachvátila panika - libra se vůči dolaru propadala až od 12 %. A co česká koruna? Ta je zatím "držák" uprostřed bouře.
Ranní postřeh: Libra se brexitu už tolik nebojí
Rostoucí preference pro setrvání Británie v EU dávají libře sílu mazat ztráty z výprodeje na začátku roku. Prostor na další posílení libry rozhodně je, protože krátkých pozic v britské měně je stále dost (podle International Monetary Market na burze CME). Jak hrát libru těsně před hlasováním? To bude záviset na tom, kolik zůstane rizika brexitu započítaného v trhu do 23. června.
Společnost Pegas Nonwovens v listopadu úspěšně upsala dluhopisy za 2,5 miliardy korun. O distribuci se postarala Česká spořitelna Společnost Pegas Nonwovens v listopadu úspěšně upsala dluhopisy za 2,5 miliardy korun. O distribuci se postarala Česká spořitelna

Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil v listopadu emisi dluhopisů za 2,5 miliardy korun s pevným ročním úrokovým výnosem 2,85 %. Emisní kurz je 99,583 %, dluhopisy jsou splatné ke 14. listopadu 2018

5. ročník Zemědělské konference přilákal 160 podnikatelů
5. ročníku Zemědělské konference, kterou uspořádala Erste Corporate Banking, se zúčastnilo 160 podnikatelů v zemědělství. Konference se konala ve Větrném Jeníkově a nesla podtitul Aktuální situace v zemědělství a bioplynové stanice v roce 2015.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.