Helena Zlámalová

Helena Zlámalová

Autorovy články

Prahnete po co nejlepším krátkodobém výnosu? Tak tohle je tabulka pro vás! Prahnete po co nejlepším krátkodobém výnosu? Tak tohle je tabulka pro vás!

Výkonnosti fondů peněžního trhu hluboko pod úroky na spořicích účtech uvrhly tuto alternativu pro krátkodobé zhodnocení peněz v zapomnění. Nyní, v prostředí nízkých úrokových sazeb, ve kterých roztávají úroky spořicích účtů, si však fondy peněžního trhu, respektive fondy krátkodobých investic, opět získávají své místo pod sluncem. Podívejte se na to, který fond určený pro krátkodobé zhodnocení peněz je dlouhodobě nejvýkonnější.

Finanční problémy? Vždyť je to tak pohodlné! Finanční problémy? Vždyť je to tak pohodlné!

Kolik znáte lidí, kteří si od rána do večera stěžují na svou finanční situaci, své nadřízené, podřízené, partnery, sousedy a podobně? Kolik z nich se rozhodlo se svým problémem něco udělat? Jeden z dvaceti, jeden z deseti, nebo dokonce jeden z pěti? O kolik více z nich by se podle vás pokusilo se svou situací něco dělat v případě, že by zjistili, že je současné okolnosti vážně ohrožují na životě? Věřte mi, výrazně více by jich nebylo.

Recept na investiční úspěch je v každé samoobsluze Recept na investiční úspěch je v každé samoobsluze

Zhodnocování volných finančních prostředků je ve skutečnosti velmi snadné, zajímavých zisků může dosáhnout opravdu kdokoli. Jen náš sklon věci komplikovat stojí za tím, že velmi často spláčeme nad výdělkem. Jak takový "snadný a zaručený" recept na zhodnocení volných prostředků vypadá? Jako každá prodejna smíšeného zboží.

Zbavte se finančního stresu Zbavte se finančního stresu

Devět z deseti lidí může dosáhnout finanční nezávislosti. Také jste se již setkali s tímto tvrzením? Co si o něm myslíte? A proč vlastně ani vy nesměřujete k finanční nezávislosti? Její dosažení je skutečně snazší, než byste si mysleli. Nevěříte?

Zajímavá investice přímo u vašich nohou: 3 důvody pro investování do dluhopisů zemí střední Evropy Zajímavá investice přímo u vašich nohou: 3 důvody pro investování do dluhopisů zemí střední Evropy

Lákají vás investice na dluhopisových trzích? Drží vás zkrátka strach z kroku do neznáma? A co takhle investovat v prostředí, které je vám více než dobře známé, v prostředí, kde jste jako doma? Že se vám tato myšlenka zamlouvá? V tom případě pokračujte ve čtení, může se vám to opravdu vyplatit.

Evoluce může za největší chybu, kterou děláme při finančním plánování Evoluce může za největší chybu, kterou děláme při finančním plánování

Také patříte mezi ty, kteří stále dokola začínají s hlídáním a omezováním svých výdajů? Mezi ty, kteří jsou stále na začátku s vytvářením finanční rezervy? Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se vám vlastně nedaří udržet své osobní finance pod kontrolou? Problém je podle psychologů tam, kde byste jej možná hledali až na posledním místě - ve vašem podvědomí. Právě to nás totiž žene vstříc krátkodobému užitku na úkor dlouhodobé perspektivy.

Změňte myšlení a zachraňte své peníze Změňte myšlení a zachraňte své peníze

Co mají společného řecký důchodce, španělský státní úředník, americký podnikatel, čínský horník a průměrný Čech? Velmi často nevyjdou s penězi a navzdory různým životním podmínkám cítí velmi podobnou míru (ne)spokojenosti. Co se týče sociálního postavení a peněz, které toto postavení určují, dala nám všem příroda do vínku stejné myšlenkové pochody. Schopnost odlišit se je přitom kritická pro to, abyste byli schopni zkrotit své osobní finance.

Hledáte investici pro současné prostředí? Hledáte investici pro současné prostředí?

Trh s korporátními dluhopisy na obou stranách Atlantiku zažívá letos nefalšovanou renesanci, kdy i přes rostoucí objem emitovaných dluhopisů převyšuje poptávka nabídku. Korporátní dluhopisy jsou v očích investorů zajímavé nejen díky vyšším výnosům oproti státním dluhopisům, ale také díky klesajícímu riziku úpadku těchto emitentů.

Finanční plány: Spoléháte na náhodu, nebo je chcete vzít do vlastních rukou? Finanční plány: Spoléháte na náhodu, nebo je chcete vzít do vlastních rukou?

Minulý týden jsme zase jednou přežili pátek třináctého, celosvětově nejrozšířenější i nejdražší pověru vůbec. Jen v USA působí změna návyků obyvatel v tyto dny "škody" za 800 až 900 milionů dolarů. Jak je to s vaší pověrčivostí a přístupem k penězům? Plánujete zlepšit svou finanční situaci podle "zaručeně fungujících" pověr, nebo máte raději přesně stanovené plány, které dodržujete?

Jak může český korunový investor vsadit na velké zahraniční firmy? Jak může český korunový investor vsadit na velké zahraniční firmy?

Co kdyby vám někdo nabídl možnost stát se spolumajitelem některé ze společností, jako jsou Apple, Adidas, Allianz, Amazon, Boeing, Daimler, Nestlé či Exxon Mobil? Stačí přitom tak málo, částka v řádu stokorun. Investice do těchto společností jsou totiž dnes dostupné i pro drobného investora investujícího v české koruně.

Důchodová reforma v ČR stručně a přehledně Důchodová reforma v ČR stručně a přehledně

Spoříte si na důchod v penzijních fondech, nebo tento krok stále zvažujete? Podívejte se, jak důchodová reforma změnila vyplácení prostředků, které si spoříte na penzi ve 2. a 3. pilíři českého důchodového systému.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.