Jan Komárek makléř, brokerjet ČS

Jan Komárek

Autorovy články

Vliv státních dluhopisů na akciové trhy: Strach na prvním místě Vliv státních dluhopisů na akciové trhy: Strach na prvním místě

Vysoké výnosy státních dluhopisů mohou napovědět, kdy začíná mít stát vážný problém se svým financováním. Pokud bychom chtěli zjistit, jaký dopad může mít zvýšení výnosů u dluhopisů na akciové trhy, musíme kromě stavu dané ekonomiky brát v úvahu především její velikost ve srovnání s jinými zeměmi a její provázanost s okolními státy. Právě okolní státy mají prostřednictvím domácností, firem, bank a vlád zainvestováno v okolních zemích. Problémy jedné, byť menší země se proto mohou rychle přelít do dalších zemí (dominový efekt).

Jak velkou hrozbou může být Portugalsko pro finanční trhy? Jak velkou hrozbou může být Portugalsko pro finanční trhy?

Čím dál více se v poslední době skloňuje zadlužené periferní ekonomiky v souvislosti s možným odpisem dluhu podobného tomu řeckému, což by mohlo opět vyvolat obavy investorů a uvrhnout Evropu zpět do víru dluhové krize. Jsou takové obavy oprávněné? Pokud ano, jakou "škodu" může vlastně Portugalsko "napáchat"?

Korekce, nebo další růst? Co čeká akciový trh? Korekce, nebo další růst? Co čeká akciový trh?

Stále více lidí v tuto dobu očekává korekci na trzích, aby mohli levně nakoupit. Patříte mezi ně? Upřímně řečeno, není se čemu divit – americké akciové indexy jsou na ročních maximech a poslední dobou to nevypadá, že by se jim chtělo tato maxima překonat, neboť investoři si nejsou jisti, zda je ekonomika v takovém stavu, aby k tomu mělo dojít. Navíc se zdá, že trhům chybí výraznější impuls k dalšímu růstu. Korekce však stále nepřichází.

Akcie: Čeká nás postranní trend? Akcie: Čeká nás postranní trend?

V poslední době od analytiků často slýchávám, že se dostáváme do fáze tzv. postranního trendu, někdy též nazývaného jako trend horizontální. Dle definice jde o trend s vyrovnanou nabídkou a poptávkou - zjednodušeně řečeno dochází ke kombinaci sil pro vzestup a pokles trhu, které se navzájem vyvažují, čímž se vyruší. Je možné, že se trhy do takového trendu v nejbližší době skutečně dostanou?

Jak zajistit své portfolio proti poklesům? Jak zajistit své portfolio proti poklesům?

Investoři napříč světovými burzami si v posledních dnech musejí připadat jako na houpačce. Akciové indexy dělají takové jednodenní pohyby, jaké dělaly v minulosti v řádu několika měsíců. Propady akciových trhů jsou však stále reálnou hrozbou – lze se proti nim bránit? Je vůbec možné účinně zajistit své portfolio proti ztrátám?

Kdy skončí tato panika? Realizovat ztrátu nebo čekat? Kdy skončí tato panika? Realizovat ztrátu nebo čekat?

Trhy napříč celým světem padají neúprosně dolů a vy si jen říkáte, kdy se tento blázinec zastaví. V tom lepším případě máte volné finanční prostředky a nemáte zainvestováno. V takovém případě se otevírají zajímavé nákupní příležitosti.

Akcie Fortuny jsou v současnosti zajímavou investiční příležitostí Akcie Fortuny jsou v současnosti zajímavou investiční příležitostí

Poslanecká sněmovna sice ve středu 22. 6. 2011 schválila nový loterijní zákon, podle kterého budou všechny hazardní firmy posílat 20 % svých výnosů na dobročinné účely (dříve 6 %), nicméně zákon na tyto společnosti neuvaluje daň z příjmu. Vzhledem k současné situaci na trhu, kdy panuje velká nervozita ohledně dalšího vývoje, se akcie společnosti Fortuna jeví jako vhodná investice, neboť speciálně v časech krize se lidé uchylují k sázení, které pro ně představuje určitou formu zábavy.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.