Jan Machálek ETFs.cz

Jan Machálek

Autorovy články

ETF pro odvážnější investory ETF pro odvážnější investory

Společnost UBS Global Asset Management uvedla na trh Xetra zajímavou čtveřici burzovně obchodovaných fondů. Investicí do nich se můžete podílet na vývoji hedgeových fondů s různými investičními strategiemi. Manažeři hedgeových fondů mají přitom širší možnosti výběru, mohou investovat do širokého spektra investičních nástrojů.

Je libo krátkodobou spekulaci? Zkuste ETF! Je libo krátkodobou spekulaci? Zkuste ETF!

Jednou z výhod ETF je rychlost obchodování. Podíly můžete nakupovat a prodávat stejně rychle jako akcie. Oproti klasickým podílovým fondům je možné vydělávat nejen na rostoucích, ale i klesajících trzích. V nabídce jsou i fondy využívající finanční páku. Nezapomínejte na rizika, rychlé zisky mohou vystřídat ztráty.

Výběr ETF: Nepodceňujte likviditu Výběr ETF: Nepodceňujte likviditu

Při výběru burzovně obchodovaných fondů nestačí sledovat jen jejich konstrukci, možná rizika či dosavadní výkonnost. Mezi neméně důležitá kritéria patří také likvidita fondu a jeho odchylka od sledovaného indexu. Co si představit pod likviditou? Jak poznáte, že vybraný fond investuje do hůře obchodovatelných titulů?

Při výběru fondu je potřeba zvážit všechna rizika Při výběru fondu je potřeba zvážit všechna rizika

Každá investice přináší jistá rizika. Již při výběru burzovně obchodovaného fondu zvažte, jak velký pokles hodnoty investice unesete. V horizontu několika týdnů se může hodnota akciového ETF propadnout i o desítky procent. S investicemi do burzovně obchodovaných fondů však souvisejí i další rizika.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.