Jan Šumbera analytik, Česká spořitelna

Jan Šumbera

Autorovy články

Výsledková sezóna: Tyto faktory jsou mnohdy zajímavější než samotný vývoj zisků Výsledková sezóna: Tyto faktory jsou mnohdy zajímavější než samotný vývoj zisků

Většina dosud zveřejněných výsledků hospodaření amerických firem za uplynulé čtvrtletí investory příjemně překvapila. Zisk nad odhady reportovalo téměř 80 % společností, které se zatím čísly pochlubily. Vývoj ziskovosti ale není to jediné, co trh bedlivě sleduje.

Americké banky: Obchodní slasti a úrokové strasti Americké banky: Obchodní slasti a úrokové strasti

Americká výsledková sezóna běží na plné obrátky. Svá hospodářská čísla již představila šestice velkých bank, takže máme možnost si sestavit poměrně celistvý obrázek kondice tohoto velice důležitého odvětví.

Ranní analytická poznámka (21. října): ECB vyčkává, Microsoft letí k výšinám
ECB ve čtvrtek podle očekávání nezměnila nastavení měnové politiky. Rizika pro výhled jsou dle instituce nadále vychýlena dolů a chybá také přesvědčivější růst jádrové inflace. O změně programu kvantitativního uvolňování ECB dle slov svého šéfa Maria Draghiho nediskutovala.
Ranní analytická poznámka (20. října): Poslední debata Clintonové a Trumpa konečně dávala smysl, Evropa čeká na výsledek zasedání ECB
Čtvrteční ráno nemůže patřit ničemu jinému než dozvukům prezidentské debaty v USA. Přece jen šlo o poslední klání Hillary Clintonové a Donalda Trumpa před listopadovými volbami. Vedle tradičních osobních útoků se do centra dění (konečně) dostala i smysluplnější témata. V Evropě investoři čekají na výsledek zasedání Evropské centrální banky.
Ranní analytická poznámka (19. října): Investoři vstřebávají sérii zajímavých hospodářských výsledků
V úterý na trh dorazila další solidní data z amerického bankovního sektoru. Tentokrát je měla na starosti Goldman Sachs. Hospodářské výsledky ale zveřejnily také farmaceutická firma Johnson & Johnson či Intel.
IBM: Kolos se převrací, ale pomalu IBM: Kolos se převrací, ale pomalu

Výsledky IBM za třetí čtvrtletí investory zrovna nenadchly, když akcie firmy v poobchodní fázi ztratily přes tři procenta. Tržby i zisk na akcii přitom byly nad odhady analytiků. Proč tedy ta negativní reakce?

Ranní analytická poznámka (17. října): Co nabídnou trhy během týdne?
Americké akciové indexy v závěru týdne přešlapovaly na místě. Příliš s nimi nezahýbaly zářijové statistiky z maloobchodu, které se v souladu s očekáváním odrazily vzhůru. Projev šéfky Fedu Janet Yellenové působil spíše holubičím dojmem.
Delta Air Lines hledají cestu z ropného zakletí Delta Air Lines hledají cestu z ropného zakletí

Americká výsledková sezóna ve čtvrtek s trochou nadsázky zamířila do oblak. Svá hospodářská čísla představila letecká společnost Delta Air Lines. Co z její aktuální situace stojí za vypíchnutí?

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.