Josef Novotný akciový analytik, Česká spořitelna

Josef Novotný

Autorovy články

Realitní sektor ve střední Evropě: Akciového favorita vyberte podle dividendy Realitní sektor ve střední Evropě: Akciového favorita vyberte podle dividendy

Evropské akcie realitních společností by mohly těžit z dosavadních převažujících ekonomických a finančních nejistot.

ORCO: Úspěšná restrukturalizace, ale omezený potenciál (doporučení "držet") ORCO: Úspěšná restrukturalizace, ale omezený potenciál (doporučení "držet")

Snížili jsme cílovou cenu pro akcie ORCO ze 4,3 EUR na 1,65 EUR s doporučením "držet". Úspěch v restrukturalizačním procesu, v němž bylo ORCO schopno směnit výraznou část svých dluhopisů za akcie, a posun v refinancování úvěru GSG dává firmě šanci přežít. Po směně dluhopisů za akcie by společnost měla být téměř bez dluhopisů (zbývá jen zhruba 76 milionů EUR), nejistota v souvislosti se záchranným plánem by měla být překonána.

ORCO: Slabší tržby a zisk skoro 3 miliony eur. Po výsledcích růst o 17 %! ORCO: Slabší tržby a zisk skoro 3 miliony eur. Po výsledcích růst o 17 %!

Developerská společnost Orco Property Group vykázala za první kvartál lepší výsledky, než jsme čekali. Pomohly jí především nižší náklady a zisk z vývoje měnových kurzů (oslabení forintu a zlotého vůči euru). Management počítá letos s mírným růstem tržeb. Směnu dluhu a vydání nových akcií a dluhopisů chce ORCO dokončit ještě v prvním pololetí. Celkově hodnotíme výsledky pozitivně, čistý i provozní zisk byly nad našimi odhady.

Pegas Nonwovens: Výsledky mírně nad odhady trhu Pegas Nonwovens: Výsledky mírně nad odhady trhu

Výsledky Pegasu byly v souladu s našimi odhady a mírně překonaly konsenzus trhu. Zisk EBITDA vzrostl meziročně o 14 % na 9,5 milionu eur (náš odhad 9,3 milionu), EBIT o 5 % na 6,4 % (náš odhad 6,7 milionu). Provozní ziskovost byla negativně ovlivněna silným nárůstem cen polymerů, které nebyly plně promítnuty do koncových cen. Na druhé straně výsledky pozitivně ovlivnila nová výrobní linka, která byla spuštěna na konci roku 2011.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.