Kateřina Menzelová redaktorka, Českápozice.cz

Kateřina Menzelová

Autorovy články

ECM: Má developerská společnost šanci na nový start? ECM: Má developerská společnost šanci na nový start?

Předložený reorganizační plán společnosti ECM počítá i s možností restartu firmy. Zárodkem by se stalo obchodní centrum ve Zlíně.

Překupníci pozemků už z pole stavební parcelu nevykouzlí Překupníci pozemků už z pole stavební parcelu nevykouzlí

Dle současné legislativy nemůže Ředitelství silnic a dálnic až do schválení územního rozhodnutí pozemky nakupovat. Ministerstvo pro místní rozvoj však připravuje novelu, dle níž bude možné nejprve vyvlastnit pozemek a až poté sjednat výkupní cenu.

Praha možná nebude mít územní plán Praha možná nebude mít územní plán

Stavební kolaps? Praze hrozí, že se ocitne bez územního plánu. Dle stavebního zákona musí být územní plán hlavního města nahrazen novým 1. ledna 2016. Jenže hrozí, že do té doby nebude schválen.

ECM "slaví" 20. narozeniny: Chyby, insolvence a "kamarádství" s PPF ECM "slaví" 20. narozeniny: Chyby, insolvence a "kamarádství" s PPF

Developer ECM REI zvažuje dva scénáře budoucího vývoje – konkurz či restrukturalizaci. Dcera PPF jako jediný věřitel preferuje konkurz.

Deset tisíc neprodaných bytů v Praze. Proč hromadně nezlevní? Deset tisíc neprodaných bytů v Praze. Proč hromadně nezlevní?

Dokončené byty, o které není zájem, by se podařilo udat jen s razantní slevou. Je otázkou, zda si to developeři vůbec mohou dovolit. V Praze je dnes na trhu k mání deset tisíc nových bytů. Zhruba 1 500 lze označit za ležáky.

Reality: V Česku zájem rose, ale v Evropě ještě rychleji Reality: V Česku zájem rose, ale v Evropě ještě rychleji

Investoři utratí dle makléřů v roce 2011 za nemovitosti u nás až 700 milionů eur. V Evropě se objem nákupů vyšplhá na 130 miliard.

Češi: Po fiasku s akciemi návrat k realitám Češi: Po fiasku s akciemi návrat k realitám

Zahraniční kupci letos figurovali jen v osmnácti procentech akvizic na českém realitním trhu, zbytek připadá na domácí investory.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.