Lukáš Novotný redaktor a editor, Českápozice.cz

Lukáš Novotný

Autorovy články

Nepříjemnost pro Obamu: Platové nůžky v USA se rozevírají Nepříjemnost pro Obamu: Platové nůžky v USA se rozevírají

Jen pár týdnů před listopadovými prezidentskými volbami v USA přišel tamní federální úřad pro demografickou statistiku (U.S. Census Bureau) s údaji, které by mohly ovlivnit předvolební kampaň. Nově zveřejněná data totiž naznačují, že hospodářská politika dosavadního prezidenta a zároveň demokratického kandidáta Backa Obamy selhala. Podle statistického úřadu loni klesl průměrný příjem americké domácnosti o 1,5 %.

Nouriel Roubini: Politikům dochází munice, rok 2012 bude pořádně hrbolatý Nouriel Roubini: Politikům dochází munice, rok 2012 bude pořádně hrbolatý

Dr. Zkáza vykreslil hodně nepěkné vyhlídky globální ekonomiky: recese v Evropě, anemický růst v USA a ostré zpomalení všude jinde.

Chaos na finančních trzích: Opakuje se rok 2008? Chaos na finančních trzích: Opakuje se rok 2008?

Ekonomové se přou, zda se bude opakovat krize podle scénáře starého tři roky. Minimálně jeden společný aspekt tu je – vysoké zadlužení.

Penzijní reforma: Navrhované poplatky penzijních fondů jsou vysoké, tvrdí studie Penzijní reforma: Navrhované poplatky penzijních fondů jsou vysoké, tvrdí studie

Nízké náklady druhého pilíře důchodového systému zajistí dle studie think tanku IDEA konkurenční prostředí a jednoduchá správa aktiv.

Inflace: Opravdu s ní má začít boj? Inflace: Opravdu s ní má začít boj?

Drahé komodity by mohly přimět ČNB ke zvýšení úrokových sazeb. Slabá domácí poptávka a silná koruna však inflační tlaky tlumí.

Varování: Během recese roste počet sebevražd Varování: Během recese roste počet sebevražd

První oficiální studie potvrdila, že během recese se v USA zvyšuje počet lidí, kteří si dobrovolně vezmou život, a to až na dvojnásobek.

Banky v ČR: Neohrozil by je ani krach Itálie nebo Řecka Banky v ČR: Neohrozil by je ani krach Itálie nebo Řecka

Pokud české banky nevyplatí mimořádné dividendy, budou schopny přestát recesi i přecenění dluhopisů rizikových zemí eurozóny na nulu.

Finanční krize: Ta další přijde v roce 2015 Finanční krize: Ta další přijde v roce 2015

Analytik Barrie Wilkinson jako jediný v Davosu varoval, že finanční systém se opět řítí do záhuby. Katastrofu však prý lze odvrátit.

Éra levného kapitálu končí Éra levného kapitálu končí

Po 30 letech laciných a snadno dostupných peněz přijde růst úrokových sazeb. Vyplývá to ze studie společnosti McKinsey. Vydělá ten, kdo má naspořeno.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.