Mads Kofoed tržní stratég

Mads Kofoed

Autorovy články

Evropa po krizi aneb Jak (ne)fungují úsporná opatření Evropa po krizi aneb Jak (ne)fungují úsporná opatření

Řecko je i po sedmi bolestných letech hluboko v problémech. Irsko se naopak nadšeně zotavuje, růst tamního HDP je silný. Pro zotavení je totiž nutná politická vůle k reformám.

Comments Testing Article Comments Testing Article

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

Evropa, USA a Čína: Ekonomické výhledy v kostce Evropa, USA a Čína: Ekonomické výhledy v kostce

I když se zpomalení asijských ekonomik postaralo o to, že letošní rok není přesnou replikou roku 2011, podobných rysů se najde celá řada. Slabší údaje o stavu americké ekonomiky opět vyvolaly dohady o plíživém návratu recese, eurozóna se na pokraji recese potácí v důsledku škrtů ve veřejných výdajích.

Česká ekonomika vzroste letos o 1,8 % Česká ekonomika vzroste letos o 1,8 %

Česká ekonomika spoléhá do značné míry na své obchodní partnery, zejména Německo. V Německu vystřídalo recesi solidní oživení, které pomohlo také České republice. Vzhledem k tomu, že mezinárodní obchod hraje pro českou ekonomiku životně důležitou roli, však nejsou v tomto roce její vyhlídky podle našeho názoru příliš optimistické.

G-20: Silná slova, ale skutek nejspíš uteče G-20: Silná slova, ale skutek nejspíš uteče

Se summitem zemí G-20 v Soulu napětí stále roste, vyústí však nakonec v konkrétní skutky? Zdá se, že trhy před chystaným summitem ovládla mírná averze vůči riziku.

USA: Řada nezaměstnaných se znovu prodlužuje USA: Řada nezaměstnaných se znovu prodlužuje

V pátek odpoledne se investoři dozvědí zásadní statistiku tohoto týdne - míru nezaměstnanosti ve Spojených státech. Analytici se shodují, že dojde k mírnému růstu celkové nezaměstnanosti. Ta má přitom přímý vliv na menší spotřebu domácností, a tedy ekonomické oživení ve Spojených státech.

Bezradný Fed pálí slepými patronami. Kupujte dluhopisy USA! Bezradný Fed pálí slepými patronami. Kupujte dluhopisy USA!

Před zasedáním výboru FOMC stoupalo vzrušení při očekávání určitého umírněného opatření Fedu. A skutečně nedošlo ke zklamání, protože sazby byly ponechány na stejné úrovni. Co je důležitější, na zasedání bylo prohlášeno, že základní splátky z cenných papírů jištěných hypotékou budou použity k nákupu dlouhodobějších vládních dluhopisů (treasuries). To bylo rychle vykládáno jako krok k vyššímu růstu a akcie stouply.

Zátěžové testy v eurozóně: Procházka růžovou zahradou? Zátěžové testy v eurozóně: Procházka růžovou zahradou?

Deutsche Bank, Société Générale a Banco Santander jsou jen tři jména z dlouhého seznamu prominentních bank, které byly zařazeny do zátěžových testů evropského bankovního sektoru, jejichž výsledky by měly být v brzké době zveřejněny. Trh v současné době netrpělivě očekává výsledky testů, jejichž zveřejnění bylo ohlášeno na 23. července a které budou zahrnovat celkem 91 finančních institucí. Částečné informace týkající se konkrétních parametrů testů nám byly ale poskytnuty již nyní.

Strategický výhled na vybrané sektory Strategický výhled na vybrané sektory

Sektorovou alokaci měníme ve prospěch defenzivních sektorů, které mají beta (korelaci vývojem cen akcií daného sektoru a trhu) blízko jedné. Na zvýšení rizika se připravujeme na začátku dalšího roku. Čekáme, že trhy se budou pohybovat ve vymezeném pásmu a nepočítáme s výrazným nárůstem do konce roku.

Strategický výhled na vybrané sektory Strategický výhled na vybrané sektory

Naše strategie se proti minulému měsíci nezměnila. Investujeme do firem, které těží z rozběhnutého hospodářského oživení. Chceme využít jejich posunu od z cyklické do stabilně růstové fáze.

Akciové indexy: výhled na 12 měsíců Akciové indexy: výhled na 12 měsíců

Očekáváme, že akcie se budou do konce roku obchodovat buď výše nebo alespoň na stejných úrovních jako nyní. Hlavním tahounem růstu jsou výsledky hospodaření jednotlivých firem. Na druhou stranu však nečekáme, že trhy budou poklidně růst, myslíme si, že trh zůstane nadále volatilní.

Strategický výhled na vybrané sektory Strategický výhled na vybrané sektory

Naše strategie se změnila. Defenzivní sektory jsme opustili a přesouváme se do těch, které těží z prostřední a pozdní fáze hospodářského cyklu. Propásli jsme příležitost nakoupit akcie pro rannou fázi cyklu v okamžiku, když byly ještě levné. Nyní je oživení již zahrnuto v cenách a firmy těžící z druhých dvou fází oživení se nám zdají atraktivnější.

Akciové indexy: výhled na 12 měsíců Akciové indexy: výhled na 12 měsíců

Ačkoliv nyní očekáváme stagnaci nebo mírný růst akciových trhů díky lepším než očekávaným výsledkům firem, tak nadále vnímáme jako pravděpodobný vývoj recese ve tvaru písmene W.

Strategický výhled na vybrané sektory Strategický výhled na vybrané sektory

I přes rostoucí akciové trhy zůstáváme opatrní a přikláníme se k defenzivní strategii. Závěry našeho analytického týmu z oblasti makroekonomie napovídají, že ekonomika zůstane i nadále slabá.

Výhled na srpen: S&P 500 dosáhl 1000 bodů, co bude dál? Výhled na srpen: S&P 500 dosáhl 1000 bodů, co bude dál?

Krátkodobý další růst je možný, dlouhodobě však očekáváme pokles trhů. Makrodata totiž žádné zlepšení nenaznačují.

Pod pokličkou amerického HDP: zlepšení je pouhá iluze Pod pokličkou amerického HDP: zlepšení je pouhá iluze

Americká ekonomika vykázala znatelně nižší pokles než v prvním čtvrtletí 2009. Za zlepšení může revize, čistý export a vládní výdaje. Reálná ekonomika však stále klesá.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.