Marcela Žáková

Marcela Žáková

Autorovy články

Co přinese farmaceutickému průmyslu prasečí chřipka Co přinese farmaceutickému průmyslu prasečí chřipka

Jeden trpí, druhý se směje: prasečí chřipka je těžká nemoc, nicméně pro farmaceutický průmysl je to také dobrý dodatečný byznys, což se již projevilo i na kurzech akcií. Proto při nákupu titulů farmaceutického průmyslu musíme být opatrní.

Zlato: nezničitelný kov Zlato: nezničitelný kov

Cena zlata opět pokořila hranici 1000 dolarů za unci. Protože základní měnou pro stanovení ceny je americký dolar, cena při jeho oslabování zpravidla roste. Navíc rostoucí riziko inflace zvyšuje poptávku po tomto „bezpečném přístavu“. Zlato je také technický kov a obrovské množství leží „na skladech“ centrálních bank. Kupní síla zlata se však vyvíjí jinak.

Japonský yen: vzestup po historickém vítězství demokratů ve volbách v Japonsku Japonský yen: vzestup po historickém vítězství demokratů ve volbách v Japonsku

Historické vítězství Demokratické strany Japonska ve volbách se postaralo o růst kursu yenu. Obchodníci tento vzestup odůvodnili koncem politické nejistoty ve druhé největší ekonomice světa.

Nejčtenějšíčlánky

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Průměrný drobný investor se po poslední globální finanční krizi sotva vzpamatoval. Po propadu cen celé řady aktiv v čele s akciemi o desítky procent zůstala velká nedůvěra, kterou se navzdory snaze centrálních bank a politiků nikdy nepodařilo docela zažehnat. Řada investorů proto i v době, kdy hotovost nebo pevně úročená aktiva nic moc nevynášely, odmítala přesedlat na větší riziko.

| redakce

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.