Michaela Toperczerova

Michaela Toperczerova

Autorovy články

Anketa: Blue chips mezi českými nemovitostmi Anketa: Blue chips mezi českými nemovitostmi

Nízké úrokové sazby přivádějí investory hledající výnos k alternativám. Levné úvěry usnadňují koupi nemovitosti pro investiční účely a poptávka po realitách roste. Jaká lokalita či segment nemovitostního trhu je podle českých expertů sázkou na kvalitu?

Dostaňte z kávy maximum! Dostaňte z kávy maximum!

Milovníci kávy vědí, že tento nápoj není jen obyčejný životabudič. Kofein je tak efektivní při zvyšování energie a produktivity, že musel být zařazen mezi zakázané dopingové látky i Mezinárodním olympijským výborem.

Jak vidí analytici po debaklu v Dauhá trh s ropou? Barel za 10 USD vyvolá kolaps ekonomiky, varují někteří Jak vidí analytici po debaklu v Dauhá trh s ropou? Barel za 10 USD vyvolá kolaps ekonomiky, varují někteří

Divoké výkyvy cen ropy nejsou v poslední době žádnou výjimkou. Na dubnovém zasedání velké producentské země nedospěly k dohodě o zmrazení těžby na lednové úrovni. Ceny ropy nejdříve zareagovaly výrazným poklesem, aby většinu ztrát velice rychle smazaly. Někteří komoditní experti navzdory zatím nedostatečně koordinovaným snahám o omezení produkce varují, že bude letošní rok ve znamení dalšího poklesu cen černého zlata, a to drastického.

Anketa: Nejatraktivnější nemovitostní investice Anketa: Nejatraktivnější nemovitostní investice

Máte zájem zainvestovat do nemovitosti a hledáte zaručený tip s nejlepším poměrem ceny a výnosu? Nechte se inspirovat radami odborníků z realitního trhu.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Sdílená ekonomika optikou zasvěcených: Zkušenosti firem a vyhlídky fenoménu zítřka SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Sdílená ekonomika optikou zasvěcených: Zkušenosti firem a vyhlídky fenoménu zítřka

Ekonomika sdílení je označována jako byznys budoucnosti a současný digitální věk nahrává jejímu rozvoji. V Británii se jejím prostřednictvím živí již pět milionů lidí. Díky výběru toho nejlepšího z akce, kterou jsme sledovali živě, se můžete dozvědět vše, co o fenoménu jménem sdílená ekonomika potřebujete vědět.

Anketa: Stane se z akcií GE Money Bank a EPIF živá voda pro pražskou burzu? Anketa: Stane se z akcií GE Money Bank a EPIF živá voda pro pražskou burzu?

S IPO na pražské burze se v tomto týdnu "roztrhl pytel". Mezi tituly indexu PX se podle všeho zařadí další velká banka a síťová společnost. Vyzpovídali jsme české analytiky, kteří nám prozradili, co investoři mohou čekat od chystaných úpisů akcií.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Inovace, zprofanované klišé, nebo základní předpoklad úspěchu? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Inovace, zprofanované klišé, nebo základní předpoklad úspěchu?

Hledáte něco nového, co potáhne váš byznys dopředu? Chcete se nechat inspirovat bohatými zkušenostmi ostatních? Máte chuť investovat do nového projektu ve své firmě? Právě pro vás byla konference Inovace, která se konala 14. dubna 2016.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak zareaguje ČNB na agresivnější měnovou expanzi v Evropě? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak zareaguje ČNB na agresivnější měnovou expanzi v Evropě?

Evropská centrální banka snížila na březnovém zasedání depozitní sazbu hlouběji do záporu. Čeští ekonomové a investoři si tak kladou otázku, jak na tento krok zareaguje ČNB, která zasedá ve čtvrtek. Jan Bureš, hlavní ekonom Poštovní spořitelny, své názory na politiku ČNB představil na čtvrtečním setkání s novináři. Investiční web jeho prezentaci sledoval živě.

Nová Lehman Brothers? Moody's dala hodnocení Deutsche Bank do revize pro potenciální snížení ratingu
Deutsche Bank byla dána ratingovou společností Moody's do revize pro potenciální downgrade s odkazem na "exekuční rizika" jejího nového strategického plánu. Znepokojující na tom podle serveru Zero Hedge, který miluje konspirační teorie, je shodné načasování s událostmi kolem Lehman Brothers.
Pravda o Číně: Jak nakupuje tamní střední třída? Pravda o Číně: Jak nakupuje tamní střední třída?

Čína má obrovskou pracovní sílu, konkrétně zhruba 770 milionů lidí. Střední třída, která má do budoucna dominovat tamnímu trhu a být klíčovým zdrojem hospodářského růstu, je zatím jen nepatrným zlomkem této skupiny. Goldman Sachs uvádí, že většina pracujících v Číně v současnosti ani nedosáhne na to, aby ze svého výdělku měla povinnost platit daň z příjmu.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak na dluhopisy v prostředí  bezprecedentně nízkých úrokových sazeb SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak na dluhopisy v prostředí bezprecedentně nízkých úrokových sazeb

Světové centrální banky ve snaze podpořit ekonomický růst srazily úrokové sazby na extrémně nízké úrovně a s výjimkou Fedu dosud nenašly odvahu zahájit cyklus jejich opětovného zvyšování. Jak by se v prostředí uvolněné měnové politiky měli chovat dluhopisoví investoři? O tom v pátek hovořila na setkání s novináři Monica Marzinotto, investiční specialistka BNP Paribas Investment Partners.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Tak trochu jiná konference: Společensky prospěšné podnikání a veřejný prostor aneb V Karlíně nesmíte chybět SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Tak trochu jiná konference: Společensky prospěšné podnikání a veřejný prostor aneb V Karlíně nesmíte chybět

Konference Be in Karlín se zaměří na společensky prospěšné podnikání a veřejný prostor. 1. a 2. dubna 2016 se v Karlínské obchodní akademii a vyšší odborné škole ekonomické sejdou učitelé, studenti, podnikatelé a vizionáři. U toho byste měli být i vy!

Bude Fed letos zvedat sazby? Před třemi lety bylo pozdě, tvrdí expert Bude Fed letos zvedat sazby? Před třemi lety bylo pozdě, tvrdí expert

Kdy americká centrální banka opět zvýší sazby? Eric Stein, jeden z ředitelů Eaton Vance a portfoliomanažer dvou dluhopisových fondů s více než 4 miliardami USD ve správě, má jasno. Dnes už je to podle něj jedno, Fed měl začít zvyšovat sazby před třemi lety.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co čeká Evropu v době velkých změn? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Co čeká Evropu v době velkých změn?

Free Market Road Show Praha s podtitulem Evropa v době změn. Uznávaní světoví experti v moderovaných debatách o budoucnosti Evropy.

Co býka nezabije, to ho posílí Co býka nezabije, to ho posílí

"Jak dlouho ještě mohou akcie klesat?" ptali se redaktoři listu Wall Street Journal 9. března 2009 poté, co finanční krize z amerického akciového trhu odmazala biliony dolarů. Šlo o nejvážnější tržní krach od Velké deprese 30. let. Po sedmi letech si na něj vzpomene málokdo.

5 rozhodnutí, kterých budete nadosmrti litovat 5 rozhodnutí, kterých budete nadosmrti litovat

Náš život je plný rozhodnutí. Většina z nich je rutinních, ale některá z nich jsou tak důležitá, že nás jejich dopady ovlivňují celý život. Aktuální studie z Columbia University odhalila, že čelíme v průměru více než 70 rozhodnutím za den. Takové množství vede k fenoménu zvanému únava z rozhodování, kdy je mozek namožený podobně jako sval.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Investiční summit, na kterém zaznělo vše podstatné: Akcie, dluhopisy, private equity SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Investiční summit, na kterém zaznělo vše podstatné: Akcie, dluhopisy, private equity

Na mezinárodní konferenci Prague Capital Market Summit, která se konala v pátek 18. března v prostorách České národní banky v Praze, vystoupilo přes dvacet významných řečníků a zúčastnilo se ho taktéž na 250 klientů privátních a institucionálních investorů. Diskutovalo se nejen o akciích a dluhopisech, ale i o investičních alternativách a došlo také na témata spojená s podnikáním v ČR. Investiční web konferenci sledoval živě.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: České domácnosti zbytečně přicházejí o miliardy korun ročně SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: České domácnosti zbytečně přicházejí o miliardy korun ročně

V jakých oblastech a v jaké míře Češi při hospodaření s penězi zaostávají za svými západními sousedy? O tom ve čtvrtek při příležitosti zveřejnění Indexu finanční dospělosti hovořili Josef Beneš a Radomír Jáč z Generali Investments CEE. Investiční web akci sledoval živě.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak neminout investiční příležitost v evropských P2P půjčkách? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Jak neminout investiční příležitost v evropských P2P půjčkách?

Ve středu 9. a ve čtvrtek 10. března 2016 se v Konferenčním centru City v Praze konal druhý ročník Evropského summitu P2P a angel investování. Zakladatelé a zástupci nejvýznamnějších evropských P2P platforem představili účastníkům setkání příležitosti, které se před investory otevírají, a ukázali, jak P2P půjčky mění prostředí financování malých a středních firem v Evropě. V neposlední řadě měli účastníci možnost potkat příjemce P2P půjček a poznat jejich podnikatelské záměry.

Střízlivý pohled na letošní zlatou rally Střízlivý pohled na letošní zlatou rally

V posledních několika letech byl na trhu se zlatem patrný sezónní trend, a sice novoroční rally. Letos tomu není jinak.

Nejčtenějšíčlánky

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Hledáte bezpečnou cestu k prohře na trzích? Tohle je ona, říká muž s 490 miliardami USD pod palcem

Průměrný drobný investor se po poslední globální finanční krizi sotva vzpamatoval. Po propadu cen celé řady aktiv v čele s akciemi o desítky procent zůstala velká nedůvěra, kterou se navzdory snaze centrálních bank a politiků nikdy nepodařilo docela zažehnat. Řada investorů proto i v době, kdy hotovost nebo pevně úročená aktiva nic moc nevynášely, odmítala přesedlat na větší riziko.

| redakce

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.