Pavel Hála komoditní analytik, Silverum

Pavel Hála

Autorovy články

FX: Přijde korekce na euru? FX: Přijde korekce na euru?

Euro se v posledních týdnech pohybovalo do strany. Přestože se tedy trh může zdát nudný, v analýze Commitment of Traders jsem něco objevil. Ale nečekejte nic velkého. Křivky nyní nejsou nijak vyhrocené. Očekával bych spíše pouze korekci. Jak už jsem však uvedl v lednové analýze zlata, pohyby v COTu jsou nepoměrné vůči pohybům ceny, takže stát se může cokoli.

Zlato: Na trhu se děje něco divného Zlato: Na trhu se děje něco divného

Cena zlata dostala v posledních týdnech zásah. Mnoho analytiků navíc předpovídá, že bude následovat větší korekce. Musím uznat, že i já jsem byl této předpovědi nakloněn. Není to nelogické. Zlato bez přestávky letí nahoru už mnoho měsíců. Korekce jednou přijít musí. Avšak moje analýza Commitment of Traders (COT) se s tímto výhledem příliš neshoduje. Místo toho ukazuje něco velmi zajímavého, co neodpovídá cenové akci v minulých týdnech.

Rok 2011: Může to bolet, i když zavřeme oči! Rok 2011: Může to bolet, i když zavřeme oči!

Výhledy na další rok jsou populární. A to i přesto že tyto texty mají často mizivou vypovídací hodnotu, spíš než o smysluplné analýzy se jedná o plané věštění. Není náhodou, že je lidé píší a vydávají mezi svátky nebo krátce po novém roce, kdy se předpokládá, že je čtenář ještě v mírném opojení a nebere tyto věštby tak vážně. Pokusím se nevěštit a podívat se pravdě do očí.

Stříbro: Jak investovat do komoditního hitu? Stříbro: Jak investovat do komoditního hitu?

Při investici do fyzického stříbra existuje několik možností. Můžete nakoupit od firmy, která přímo obchoduje s drahými kovy. Těch, které se specializují primárně na stříbro, u nás moc není. Existují však výjimky.

Bližší pohled na zlato a americké dluhopisy Bližší pohled na zlato a americké dluhopisy

Cena zlata se znovu blíží historickému maximu, daří se i stříbru. Naopak výnosy amerických vládních dluhopisů zdaleka nenabízejí tak zajímavé výnosy, aby mohly zdatně konkurovat akciím, které se v posledních dnech nadechly k solidnímu růstu.

Hála: Věřím zlatu a stříbru, protože krize nepřinesla žádné systémové změny Hála: Věřím zlatu a stříbru, protože krize nepřinesla žádné systémové změny

Jaké faktory budou v letošním roce ovlivňovat vývoj nejen drahých kovů, ale obecně i dalších komodit a akcií?

Zlato a stříbro: Krátkodobý a střednědobý výhled Zlato a stříbro: Krátkodobý a střednědobý výhled

Jak se může vyvíjet cena zlata a stříbra v nejbližších týdnech a měsících, a to včetně "alternativních scénářů"? Nekonvenční, ale zároveň sofistikovaný pohled od Pavla Hály, komoditního analytika a tradera.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.