Pavel Kysilka předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny

Pavel Kysilka

Autorovy články

Čtyři oblasti, které změnila digitální revoluce Čtyři oblasti, které změnila digitální revoluce

Digitální revoluce je skvělá, ale má velká rizika. Tím největším je sdílení našich nejintimnějších informací. Opravdu to nikomu nevadí a nebude vadit? Není načase regulovat digitální svět?

Česko rizikovější než Španělsko nebo Řecko? Ale kdepak! Česko rizikovější než Španělsko nebo Řecko? Ale kdepak!

EBA zátěžové testy, které mají prověřit banky v eurozóně, přinesly zajímavý paradox. Řekly, že Španělsko a Řecko je méně rizikové než Česká republika. Česká ekonomika podle nich patří mezi nejslabší v EU. Kombinace politikaření a absence zdravého rozumu v akci.

Německý exportní příběh jako inspirace pro Česko? Německý exportní příběh jako inspirace pro Česko?

Proexportně zaměřená česká ekonomika potřebuje pro další roky ekonomické prosperity čtyři rozhodující věci: zásadní změnu obsahu a struktury vzdělání, omezení regulace a teroru kontrolorů, pružný trh práce a energetickou politiku, která zajistí dostatek energie za rozumnou cenu.

Jak dlouho ještě se bude česká ekonomika hrabat z popela? Jak dlouho ještě se bude česká ekonomika hrabat z popela?

Poměrně nenápadně, ale statisticky docela přesvědčivě prochází česká ekonomika mírným oživením už po tři čtvrtletí a dává se po hubených letech do pohybu, který odpovídá jejímu "fyzickému zdraví" o něco lépe než předchozí čtyři roky upoutání na lůžku.

Můžeme v klidu spát, když centrální banky zaplavují trh penězi? Můžeme v klidu spát, když centrální banky zaplavují trh penězi?

Centrální banky připomínají hospodského, který hostovi nabídne máz lákavého piva skoro zadarmo, host má sice žízeň a pivo pije rád, ale nedá si ani lok, protože ho čeká cesta autobusem a neví, jak dlouho bude trvat a jestli si bude moci dojít na toaletu.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.