Pavel Smolík analytik, Česká spořitelna

Pavel Smolík

Autorovy články

Ranní analytická poznámka (5. prosince): Výnosy italských dluhopisů v reakci na výsledek nedělního referenda rostou, reakce ale není dramatická
Italové chtějí změnu, vyplynulo z výsledku nedělního referenda o změně ústavy, které mělo podle premiéra Mattea Renziho zajistit větší politickou stabilitu v zemi. Místo toho lze ale čekat zvýšenou nejistotu v eurozóně.
Ranní analytická poznámka (2. prosince): Deregulace amerického finančního odvětví dostává jasnější obrysy, první na řadě prý bude Dodd-Frank Act
Americké finanční tituly za sebou mají další vydařenou seanci. Ve čtvrtek je podporovala mimo jiné zpráva, že ministrem financí administrativě Donalda Trumpa bude Steven Mnuchin, který dříve pracoval v bance Goldman Sachs.
Ranní analytická poznámka (21. listopadu): Investoři čekají na vystoupení viceguvernéra Fedu Stanleyho Fischera a šéfa ECB Maria Draghiho
Americké akciové indexy zakončily uplynulý týden mírnou ztrátou, nadále si vedl dobře finanční sektor, Trump efekt již ale slábne. V pátek si sektor připsal 0,08 %, a zůstal tak jen těsně nad nulou. Tento týden nás čekají vystoupení viceguvernéra americké centrální banky Stanleyho Fischera a šéfa ECB Mario Draghi.
Donald Trump a rally akcií: Pozor na to, co si přejeme! Donald Trump a rally akcií: Pozor na to, co si přejeme!

Wall Street se Trumpova prezidentství děsila. Týden po volbách se ale zdá, že se ho nemůže dočkat. Trhy se rychle oklepaly a akcie zapisují nové rekordy. Čím to je?

Ranní analytická poznámka (16. listopadu): Společnost Snapchat chystá úpis akcií
Americké akciové indexy v úterý poměrně slušně posílily. S&P 500 se růstem o 0,75 % opět významně přiblížil ke svému historickému maximu. Technologický index Nasdaq Composite přidal dokonce 1,1 %.
Ranní analytická poznámka (15. listopadu): Americké banky se dál vezou na Trump efektu. Klesne eurodolar pod paritu?
Americké akciové indexy v pondělí přešlapovaly na místě. Nejlépe si vedl finanční sektor, který nahoru táhly zejména banky. To není od zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA nic neobvyklého, jelikož investoři doufají v deregulaci Wall Street.
Ranní analytická poznámka (14. listopadu): Donald Trump krotne, na některých kontroverzních plánech ale trvá
Americké akcie uplynulý týden zakončily smíšeně, od minulého pátku ale stouply. Za obnovením růstu cen akcií v USA stojí optimismus z možných fiskálně expanzivních politik nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Ten začíná vypouštět první vlaštovky toho, jak chce vládnout.
Ranní analytická poznámka (11. listopadu): Wall Street věří, že Trump bude reinkarnací Bushe
Americké akciové indexy ve čtvrtek zažily obchodování bez jednoznačného závěru. Panika po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách tedy skutečně nedorazila. Z reakce investorů na výsledek prezidentských voleb může mít člověk pocit, že Wall Street doufá v reinkarnaci Bushe mladšího do těla Donalda Trumpa.
Ranní analytická poznámka (10. listopadu): Trump překvapivě zvítězil ve volbách, hlásaná panika ale nepřišla. Proč?
Po nečekaném úspěchu Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA se čekal výprodej podobný panice po brexitu. Futures na americké akcie ve středu nad ránem skutečně prudce klesaly, panika ovšem velmi brzy odezněla.
Ranní analytická poznámka (8. listopadu): Američané jdou volit. Spekulanti se těší na růst volatility, drobní investoři by dění na trzích raději neměli vůbec sledovat
Americké akciové indexy v pondělí po táhlém poklesu výrazně posílily. Důvodem bylo oznámení FBI, že v nově objevených e-mailech Hillary Clintonové nebyla nalezena žádná pochybení, a proti její osobě tedy nebude vedeno vyšetřování. O souboji Trump vs. Clintonová bude nejenom úterý, ale hlavně středa, kdy budou oznámeny výsledky hlasování.
Ranní analytická poznámka (27. října): Tesla jede a Elon Musk uklidňuje, že firma má dostatek financí
Ve středu večer se investoři v USA dočkali překvapení u firmy, jejíž jméno je hodně skloňováno (v pozitivním i negativním slova smyslu). Tou firmou je Tesla Motors, která poprvé od roku 2013 vykázala čtvrtletní zisk.
EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Ranní analytická poznámka (26. října): Italská Banca Monte dei Paschi di Siena přišla s plánem na svoji záchranu, investoři jej přijali s rozpaky
V úterý večer zveřejnil v zámoří hospodářské výsledky za uplynulé čtvrtletí technologický obr Apple. Čísla byla nad odhady, výhled na čtvrté čtvrtletí mezi investory vzbudil naděje, ale také obavy. Zajímavé zprávy přišly i z evropského bankovního sektoru, konkrétně od nejstarší banky světa, která investorům už nějakou dobu nedopřává klidný spánek.
Ranní analytická poznámka (25. října): Fúze AT&T a Time Warneru ještě nemá vyhráno
Obchodování v USA pomohlo v pondělí oznámené spojení gigantů AT&T a Time Warner. Index S&P 500 i díky tomu připsal 0,47 % a Nasdaq Composite rovné procento.

Nejčtenějšíčlánky

Jádro vs. mzdy aneb Čekají ČEZ v roce 2017 lepší časy?

Jádro vs. mzdy aneb Čekají ČEZ v roce 2017 lepší časy?

Pokud se energetické společnosti ČEZ podaří splnit celoroční výhled na rok 2016, který počítá s očištěným čistým ziskem 18 miliard Kč, mohou se investoři podle analytiků opět těšit na slušnou dividendu, byť bude čistý zisk proti loňskému roku podstatně nižší. Letošní rok je ale takřka u konce, a tak je potřeba se dívat trochu dále.

| redakce

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.