Peter Sedláček Quantastock.com

Peter Sedláček

Autorovy články

Ropný průmysl ve střední Evropě: Pokud vydrží růst zisků, mohou se vrátit dividendy Ropný průmysl ve střední Evropě: Pokud vydrží růst zisků, mohou se vrátit dividendy

Ačkoli střední Evropa není sama o sobě bohatá na ropu, svými podmínkami umožnila vznik poměrně velkých společností zaměřených na zpracování ropy, obchod s ropnými produkty, a dokonce i těžbu ropy a zemního plynu. Jak se v současnosti daří Unipetrolu, maďarskému MOLu a polským firmám PKN Orlen a LOTOS?

Komerční banka, Erste a další banky v regionu: Nákupní příležitost po poklesech? Komerční banka, Erste a další banky v regionu: Nákupní příležitost po poklesech?

V srpnu jsme byli svědky velkých akciových výprodejů. Investoři přesouvali peníze do tzv. bezpečných přístavů. Během krize v roce 2008 to byly státní dluhopisy a pokladniční poukázky, v současnosti se v tomto směru hitem staly zlato a švýcarský frank. Ceny akcií se tak dostaly na fundamentálně zajímavé úrovně. Jak jsou na tom Komerční banka, Erste Group, maďarská OTP Bank a polská PKO Bank?

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.