Petr Hlinomaz analytik

Petr Hlinomaz

Se zázemím přírodovědného vzdělání působí na finančních trzích od roku 1993. Pracoval v různých pozicích u obchodníků s cennými papíry a investičních společností. Nejdéle spolupracoval se společnosti BH Securities, pro kterou připravoval mimo jiné analýzy kapitálového trhu.

Autorovy články

Jak to letos dopadne se ziskem Erste
Erste Group Bank před dvěma týdny nemile překvapila oznámením, že letos vykáže rekordní ztrátu. Jakých čísel se od ní v jednotlivých kvartálech dočkáme?
Co může nová dozorčí rada ČEZ znamenat pro akcionáře Co může nová dozorčí rada ČEZ znamenat pro akcionáře

Valná hromada společnosti ČEZ završila určitou etapu vzájemného "pošťuchování" mezi politickými špičkami navzájem i s vedením společnosti ČEZ o tom, jaký okamžitý i budoucí užitek by společnost měla přinést státu jako většinovému akcionáři. Přišly personální změny, nyní může nastat další etapa, a sice etapa praktických kroků.

Burza Praha: Přehled investičních doporučení na české akcie Burza Praha: Přehled investičních doporučení na české akcie

Objemy obchodů na pražské burze soustavně klesají, některé akcie ovšem stále nabízejí zajímavé příběhy. Nabízíme přehled investičních doporučení na české akcie.

Aktuální pohled na české akcie: Výhled do roku 2012 Aktuální pohled na české akcie: Výhled do roku 2012

Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí je za námi. Jak si společnosti obchodované na pražské burze vedly a jaké mají výhledy do roku 2012? Které akcie držet, a kterých se raději zbavit? Komentáře k nejlikvidnějším titulům ze SPADu v podání Petra Hlinomaze, analytika BH Securities.

Petr Hlinomaz: NWR na atraktivních cenách, Komerční banku nakupovat při poklesech Petr Hlinomaz: NWR na atraktivních cenách, Komerční banku nakupovat při poklesech

Finanční a energetický sektor, stejně jako ostatní tituly obchodované ve SPADu, neunikly srpnovým poklesům. Akcie na to reagovaly vesměs negativně. Shrnutí výsledků a komentář k aktuálnímu dění v podání Petra Hlinomaze, analytika investiční společnosti BH Securities.

SPAD: Budoucnost českých akcií a ohlednutí se za výsledkovou sezónou v Praze SPAD: Budoucnost českých akcií a ohlednutí se za výsledkovou sezónou v Praze

Udržení nebo mírné zvýšení zisků bude alfou a omegou vývoje v příštím roce. To, že si myslíme, že jsme se odrazili ode dna, neznamená, že rok 2011 bude rokem prudké expanze a vidiny nějakého výrazného navýšení zisků. Vyšší dividendy jsou reálné například u společností Philip Morris, Telefónica O2, Komerční banka a možná i u ČEZu. Osobně bych se v příštím roce vyhnul obloukem akciím společnosti ECM, jejíž budoucnost je stále nejistá.

Investiční výhled: České a světové akcie Investiční výhled: České a světové akcie

Říjnové obchodování na burzách ovlivní nejvíce americká výsledková sezóna. Do konce roku musejí investoři také počítat s určitým návratem volatility (kolísavosti) na trhy, start roku 2011 může být ve znamení lepší globální ekonomické situace. Výjimkou však může být česká ekonomika.

Akcie: Co říkají analýzy a jak moc na ně spoléhat? Akcie: Co říkají analýzy a jak moc na ně spoléhat?

Střet nabídky s poptávkou je příznačný pro každý trh, burzovní nevyjímaje. Většina kupujících i prodávajících, kteří aktivně vstupují do burzovních obchodů, přichází s vlastní představou o budoucím vývoji kurzu, na němž chtějí postavit své nákupy a prodeje. Čím se však kurzy akcií vlastně řídí?

ECM: Zachraň se, kdo můžeš, a prodej akcie! ECM: Zachraň se, kdo můžeš, a prodej akcie!

Velká pololetní ztráta (-39,6 milionů eur po očištění o minoritní podíly), záporné vlastní jmění (-10,8 milionů eur) a hrozba předčasného splacení dluhopisů s prémií, když bylo naplněno příslušné kritérium, narýsovaly temnější obrázek stavu ECM. Akcie firmy doporučujeme prodat.

Hodnota akcie: Výklad pojmu se může různit Hodnota akcie: Výklad pojmu se může různit

Aktuální cena akcií na burze bývá často poměřována s tzv. hodnotou akcie vzešlou obvykle z různých modelů oceňování v rámci fundamentální analýzy. Nicméně pojem "hodnota akcie" může být použit v různých souvislostech, a proto není neužitečné se u tohoto termínu zastavit.

VIG: Co odhalí čtvrteční výsledky? VIG: Co odhalí čtvrteční výsledky?

Druhé čtvrtletí by mělo v hospodaření společnosti Vienna Insurance Group (VIG) potvrdit zřetelný růst pojistného, zejména díky trhům střední a východní Evropy a díky životnímu pojištění. Otazníkem budou čisté náklady na škody způsobené přírodními silami i potvrzení výhledu na rok 2010.

Petr Hlinomaz: Česká výsledková sezóna klepe na dveře Petr Hlinomaz: Česká výsledková sezóna klepe na dveře

Ekonomické oživení v druhém kvartálu nevidím tak optimisticky v souvislosti s finančními problémy některých zemí. Investoři by měli být opatrnější a vyčkat, jak se bude trh v druhé polovině roku vyvíjet, a využít případných poklesů k nákupu, říká analytik Petr Hlinomaz z investiční společnosti BH Securities. Jak se bude dařit nejobchodovanějším firmám do konce roku? Které akcie nakoupit, a které naopak prodat? Napoví exkluzivní analýza nejzajímavějších titulů.

Erste bank: Hledání rovnováhy Erste bank: Hledání rovnováhy

Pokud jsme na počátku listopadu hodnotili krátkodobý kurz Erste Group kolem 30EUR/akcii (cca 789Kč), tj. zhruba v úrovni očekávaného upisovacího kurzu v procesu navýšení základního kapitálu, nyní jdeme o trochu níže.

Unipetrol: Jen nepatrný růstový příběh pro 2010 Unipetrol: Jen nepatrný růstový příběh pro 2010

I když i pro Unipetrol svítá světlo na konci tunelu, impulzů k okamžitému růstu akcií mnoho není, kromě relativně nízké ceny akcií na burze a určitého předzásobení trhu vlivem zvýšení spotřební daně a DPH od roku 2010. Přes pravděpodobně příznivější vývoj cen ropy v 1. kvartále 2010, nelze asi počítat s dramatickým obratem marží a jejich velkým posílením.

Realistický výhled na rok 2010 Realistický výhled na rok 2010

Většina burzovních analytiků a finančních komentátorů ve svých vizích pro rok 2010 hýří optimismem. Realita však může být přece jen trošku jiná.

Pražská burza: Křehký říjen Pražská burza: Křehký říjen

Co bude v říjnu ovlivňovat vývoj akcií obchodovaných na pražské burze a co můžeme čekat od české výsledkové sezóny,která s tradičním zpožděním začne koncem měsíce?

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.