Petr Matějček redaktor, Českápozice.cz

Petr Matějček

Autorovy články

Vydělávejte svými posty na sociálních sítích Vydělávejte svými posty na sociálních sítích

Twitter prý omezuje, Facebook nudí. Nová sociální síť Pheed hodlá odstartovat novou éru. Přinejmenším inspirativní myšlenkou.

Noční můra z Facebook Street Noční můra z Facebook Street

Šance na získání vysněného zaměstnání ovlivní i to, co o sobě píšeme na internetu. Vítejte ve světě data miningu.

Konec doby Applové aneb čtvrtá technologická éra za námi? Konec doby Applové aneb čtvrtá technologická éra za námi?

Apple je nejcennější společností všech dob. Zásoby nové generace chytrého telefonu iPhone se vyprodaly během prvních tří dnů. Na "pětku" se čekaly fronty dokonce i v Česku. Přitom u nás technologické novinky vítáme obecně vlažněji než za oceánem, kde má kalifornská dílna snů svou největší základnu fanatických fanoušků. Navzdory všem úspěchům se však podle některých expertů blíží konec éry "ovocnářské firmy". Labutí píseň v dáli slyší i bývalý zaměstnanec společnosti Apple a blogger The Huffington Post John Pavley.

Hudební průmysl: Digitální budoucnost, ale současnost stojí za bačkoru Hudební průmysl: Digitální budoucnost, ale současnost stojí za bačkoru

Výsledky prodejů za loňský rok zveřejněné Asociací amerických nahrávacích studií (RIAA) potvrzují, že budoucnost muziky bude digitální. Zdá se, že předtuchy zastánců autorských práv byly mylné a armagedon hudebnímu odvětví zatím nehrozí.

Internetová měna: Kašlete na eura nebo dolary, plaťte bitcoiny! Internetová měna: Kašlete na eura nebo dolary, plaťte bitcoiny!

Zní to jako z hollywoodského sci-fi. V roce 2008 publikoval anonymní japonský programátor používající pseudonym Satoši Nakamota bílou knihu s názvem Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System. V autoritativní zprávě tajuplný muž lidstvu představil koncept virtuální měny bitcoin. O pár měsíců později poskytl internetové komunitě počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Nová digitální měna byla na světě.

Ruce pryč od internetových společností! Nová technologická bublina bude trvat půlrok, tvrdí experti Ruce pryč od internetových společností! Nová technologická bublina bude trvat půlrok, tvrdí experti

Nebezpečí současné zlaté horečky se ukáže, jakmile konfrontujeme odhadovanou hodnotu internetových společností s jejich reálným obratem.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.