Petr Rozkošný šéfredaktor, Penízenavíc.cz

Petr Rozkošný

Autorovy články

Hypotéka: Nenechte se natáhnout Hypotéka: Nenechte se natáhnout

Rekordně nízké úrokové sazby pod hranicí 2 % nemusí automaticky znamenat rekordně nízké náklady na hypotéku. Co vám může hypotéku výrazně prodražit a proč se při vybírání hypotéky poradit s hypotečním konzultantem, vysvětluje Martin Novák, analytik ze společnosti Broker Consulting.

Čtyři scénáře nákupu nemovitosti na hypotéku Čtyři scénáře nákupu nemovitosti na hypotéku

Plánujete koupi nemovitosti, kterou budete financovat prostřednictvím hypotéčního úvěru? V tom případě existují čtyři eventuality, které vás mohou potkat. O jaké situace se jedná a jaká jsou možná řešení?

Chcete hypotéku? Na tohle se vás v bance budou ptát Chcete hypotéku? Na tohle se vás v bance budou ptát

Rádi byste si pořídili lepší bydlení? Už se i chystáte jít se zeptat do banky na možnosti získání hypotéky? Pokud ano, věnujte pozornost tomuto článku. Na co všechno se vás budou v bance ptát?

Proč je důležitá finanční rezerva? Proč je důležitá finanční rezerva?

Vaše potřeba peněz roste nepřímo úměrně tomu, kolik jich zrovna vyděláváte. Pokud se při čtení tohoto článku těšíte placenému zaměstnání a pevnému zdraví, potřeba peněz, kterou si uvědomujete, je pravděpodobně docela nízká. Naproti tomu, čtete-li tyto řádky v době, kdy zaměstnání nemáte, případně v době pracovní neschopnosti, vaše potřeba v důsledku snížení či naprosté ztráty příjmu roste.

Richard Siuda (Conseq): Na pravidelném investování těžko najdete chybu Richard Siuda (Conseq): Na pravidelném investování těžko najdete chybu

Vliv krize na chování českých drobných investorů a podílové fondy coby alternativa k zajištění se na stáří - to byla témata, o nichž jsme si povídali s Richardem Siudou, ředitelem prodeje ve společnosti Conseq, která je největším nebankovním obchodníkem s cennými papíry.

Plán pro vaše finance jako luxusní auto Plán pro vaše finance jako luxusní auto

Stejně jako v automobilovém průmyslu existují i ve financích mezi jednotlivými hráči obrovské rozdíly. Pojďme se podívat na to, jak by měl vypadat špičkový finanční plán. Co má takový plán společného se špičkovým vozem, jakým je třeba sedmičkové BMW?

Vězení, palác, nebo chatrč? Váš finanční plán může vypadat různě Vězení, palác, nebo chatrč? Váš finanční plán může vypadat různě

Připadáte si jako vězeň finančních institucí, nebo naopak cítíte, že na váš finanční plán není spolehnutí? Podívejte se s námi na dva nejčastěji se vyskytující typy špatně nastavených finančních plánů, a naopak příklad toho, jak by měl finanční plán správně vypadat.

Michal Valentík: Nejistota na trzích je šancí pro firemní dluhopisy Michal Valentík: Nejistota na trzích je šancí pro firemní dluhopisy

Aktuální investiční příležitosti a smysl samotného investování. To byla témata, o kterých jsme si povídali s Michalem Valentíkem, investičním stratégem ČP INVEST.

Lukáš Vácha: Zadlužení regionů naznačuje podstatu současné krize Lukáš Vácha: Zadlužení regionů naznačuje podstatu současné krize

Jak vážným problémem je zadlužení na úrovni regionů? Odkrývají další problémy s dluhy nové investiční možnosti? I na to jsme se zeptali Lukáše Váchy, obchodního ředitele společnosti Conseq Investment Management.

Investice do technologií: Je potřeba oddělit zrno od plev Investice do technologií: Je potřeba oddělit zrno od plev

Jaký je potenciál technologického sektoru po jeho nedávných poklesech, jak je to s akciemi společností Groupon, LinkedIn a ostře sledovaného Facebooku? O tom jsme si povídali s Martinem Pavlíkem, portfoliomanažerem společnosti Conseq.

Podílové fondy: Jak si stály v červenci? Podílové fondy: Jak si stály v červenci?

Červenec byl na finančních trzích měsícem růstu. Měsícem, v němž se čím dál tím více mluvilo o zvýšené averzi k riziku, které na druhou stranu může přinášet zajímavé výnosy. Idylku poklidně rostoucích trhů však roztrhaly na kousky poklesy burz po celém světě, které jsou v dnešních dnech vděčným tématem novinových titulků, touto dobou jinak trpících se okurkovou sezónou.

Podílové fondy zaměřené na Indii: Naskočte na růstovou vlnu Podílové fondy zaměřené na Indii: Naskočte na růstovou vlnu

Druhá nejlidnatější a čtvrtá největší ekonomika světa, to je Indie dnešních dnů, jíž je pro letošek předpovídán ekonomický růst na úrovni 8,5 %, pro rok 2012 pak 8,6 %. Levná, anglicky mluvící a čím dál vzdělanější pracovní síla je tím, z čeho může Indie těžit ještě spoustu let. Proč se na tom tedy nepokusit vydělat.

Německé akcie: Jak na ně přes podílové fondy Německé akcie: Jak na ně přes podílové fondy

Německo je v současné době ekonomickým motorem Evropy a po Číně druhým největším světovým vývozcem vůbec. Značka "Made in Germany" má zvuk po celém světě, proč se na tom tedy nepokusit vydělat? Možnosti tu určitě jsou.

Státní bankroty: Příběh starý jako dluhy samy Státní bankroty: Příběh starý jako dluhy samy

Historie státních bankrotů je stejně dlouhá jako půjčování si peněz samotné. V celém 20. století došlo hned k několika desítkám státních bankrotů, přičemž mnohokrát již byla věštěna zkáza kapitalismu. Zatím k němu ovšem nedošlo. Pojďme se spolu podívat do historie státních bankrotů, možná to bude poučení do budoucna.

Latinská Amerika: Nabídka fondů je široká. Jaké jsou rozdíly? Latinská Amerika: Nabídka fondů je široká. Jaké jsou rozdíly?

Pokud jde o ekonomické zpravodajství ze světa, dalo by se zaškatulkovat do tří kategorií: dluhová krize v eurozóně, fiskální expanze amerického Fedu a čínská ekonomika. O zemích Latinské Ameriky ani vidu ani slechu, což nemusí být vždy nevýhoda,. A nemusíte být zrovna Cortéz, aby se vám podařilo těžit z prosperity zdejších ekonomik.

GALERIE: Nejbohatší lidé všech dob GALERIE: Nejbohatší lidé všech dob

Mexičan Carlos Slim Helú je nejbohatším mužem na světě. V první desítce se drží i stálice jako Bill Gates nebo Warren Buffett. Jak by však elita mezi dnešními miliardáři obstála ve srovnání s těmi z historie? Je to jednoduché - mezi prvních deset by se po započtení inflace nepodívali ani dalekohledem.

Je v podílových fondech o co stát? Je v podílových fondech o co stát?

Pod pojmem finanční produkt si dle nedávno zveřejněného průzkumu agentury STEM Češi zpravidla vybaví běžné bankovní účty, penzijní připojištění, stavební spoření a životní pojištění. Pouze 61 % obyvatel dle průzkumu někdy slyšelo o podílových fondech, investice do nich pak uskutečnila 3 % populace. Čím si vysvětlit okrajové postavení podílových fondů v očích české populace?

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.