Petra Štěpánová tisková mluvčí, Čekia

Petra Štěpánová

Autorovy články

900 firem splňuje podmínky pro vytěsnění drobných akcionářů 900 firem splňuje podmínky pro vytěsnění drobných akcionářů

Vytěsňování menšinových vlastníků z akciových společností již přišlo české firmy na necelých 16,5 miliardy korun. Jen v roce 2010 doposud o nuceném vykoupení akcií od minoritních akcionářů rozhodlo 16 firem a stálo je to více než 1,9 miliardy korun. Letos největší, a v historii ČR druhý nejdražší, squeeze-out schválil ArcelorMittal. Údaje vyplývají z ekonomické databáze MagnusWeb a z našich propočtů.

Každé páté firmě v ČR hrozí krach Každé páté firmě v ČR hrozí krach

Ratingový model ČEKIA potvrzuje zvýšené riziko úpadku českých firem. Nový ratingový model ČEKIA Stability Rating, jehož cílem je odhadnout riziko úpadku firmy v následujících dvanácti měsících. Detailní analýza dat potvrdila zvýšenou pravděpodobnost úpadku českých firem, když detekovala posun rizika mezi českými firmami k vyšším hodnotám.

Kde bude index S&P 500 na Silvestra? Kde bude index S&P 500 na Silvestra?

Co si myslí analytici hlavních světových bankovních a brokerských hráčů o budoucnosti amerického akciového indexu S&P 500?

Nové české IPO: Pohled do účetních knih KIT Digital Nové české IPO: Pohled do účetních knih KIT Digital

KIT Digital chce vstoupit na pražskou burzu. Stát by se tak za ideální konstelace mohlo ještě do konce ledna. KIT by se tak stal prvním zástupcem sektoru IT na pražské burze. Jak vypadá hospodáření této společnosti a co si o ní myslí analytici?

Erste bank: Stabilní místo v portfoliu Erste bank: Stabilní místo v portfoliu

Zdá se, že recesi lze alespoň pohledem předstihových ukazatelů napsat epilog. Běžného spotřebitele však stále tíží ukazatele zpožděné: Redukce nákladů pokračuje, nezaměstnanost roste, příjmy šťastlivců, co v systému zůstanou, klesají.

ČEZ: Býčí agent v komatu ČEZ: Býčí agent v komatu

Spící býčí agent – tak zněl ještě před několika měsíci analytický konsensus, alespoň pokud jde o cílové ceny a doporučení. Nyní začíná být situace trochu odlišná, nazvěme ji třeba „býčí agent v komatu.“

Telefonica 02: Investiční R-faktor Telefonica 02: Investiční R-faktor

Vzbuďte mě na jaře, jakoby se chystala říci Telefónica, alespoň pokud jde o akciový titul. Posledním z mezníků vývoje byly kvartální výsledky, které trh přijal příznivě, výhled pro letošní rok byl potvrzen, čímž pro tento rok investorům spadl kámen ze srdce a jali se spíše než burzovní parket monitorovat vánoční dárky.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.