Radek Čermák redaktor, Investičníweb.cz

Radek Čermák

Autorovy články

Konec korelací: Po deseti letech se zhroutily tržní "vztahy"
Korelace vývoje cen aktiv, jež na finančních trzích spolehlivě fungovaly ještě pár dnů před prezidentskými volbami v USA, se po nečekaném úspěchu Donalda Trumpa poprvé za více než desetiletí zhroutily, tvrdí analytici z americké banky Morgan Stanley. Možná to vypadá jen jako další z mnoha výhledů naplněných skepticismem, je ale pravda, že během posledních měsíců se dřívější korelace prakticky vypařily.

Zdroj: Morgan Stanley

Dow nad 20 tisíci bodů? Nad magickou hranici může index během pár dnů vystřelit Darth Vader
Americký benchmark Dow Jones Industrial Average v posledních týdnech trhal jeden rekord za druhým, a překonání magické hranice 20 000 bodů se tak již zdá být jen otázkou času. Vyšší sazby Fedu sice růst zbrzdily, Dow se však stále drží na dostřel magickému číslu. Nad 20 000 bodů by podle analytiků mohla přednímu akciovému indexu pomoci i temná strana síly.

Zdroj: CNBC

Teď, nebo nikdy aneb Proč se po dlouhých 14 letech blíží parita eura a dolaru?
Když začínalo být v noci na 9. listopadu zřejmé, že se Američané rozhodli do Bílého domu po Baracku Obamovi poslat Donalda Trumpa, futures na americké akcie podle očekávání analytiků výrazně klesaly. K překvapení všech se ale v závěru první povolební seance akciové indexy pohybovaly kolem nuly, v dalších dnech dokonce rostly a tento týden posouvaly rekordy. Vzhůru se ale netlačí jen akcie, posiluje také americký dolar. Nabízí se tak otázka, zda se po 14 letech nemůžeme dočkat parity evropské a americké měny.

Zdroj: Bloomberg

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.