Radim Dohnal konzultant

Radim Dohnal

Autorovy články

První den Facebooku na burze: Spíše zklamání zarámované několika zajímavostmi První den Facebooku na burze: Spíše zklamání zarámované několika zajímavostmi

IPO Facebooku je bezesporu jedna z nejdůležitějších událostí pro kapitálový trh v letošním roce. V čem nejspíše předčila očekávání, byl objem obchodů. Obrovský zájem zobchodovat (ne nutně nakoupit) vedl k obrovskému objemu obchodů, rekordnímu pro akcie obchodované první den na burze. Páteční horečka ovšem přinesla i několik zklamání.

Fundament firmy: Jak využít informace o firmě v investování? Fundament firmy: Jak využít informace o firmě v investování?

Fundament firmy – to, kolik společnost vydělává a jak efektivně využívá své zdroje – je tím hlavním faktorem, který určuje vývoj ceny akcie nebo CFD. Obchodníci kupují firmy, o kterých si myslí, že porostou, a prodávají společnosti, u kterých očekávají zastavení růstu, případně pokles. Obchodníci také rádi kupují akcie, které se jim zdají být podhodnocené. Ukážeme si několik základních fundamentálních konceptů, kterými se obchodníci řídí a které vám pomohou snáze odhadnout, kam se trh bude v budoucnu vyvíjet.

Money management: Klíč k úspěšnému investování Money management: Klíč k úspěšnému investování

Ta nejdůležitější věc na investování. Money management stanovuje hranice rizika a velikosti jednotlivých investičních pozic na základě toho, jak velkou část portfolia jste ochotni riskovat. Právě správný money management může být tím, co odlišuje úspěšný obchodní účet, který budete obhospodařovat hodně dlouho, od toho neúspěšného, který skončí během šesti měsíců na nule.

Vydělejte na růstu, ale s rozvahou Vydělejte na růstu, ale s rozvahou

V loňském prvním čtvrtletí akciový trh zaznamenal dramatický pokles. Panovala nervozita, dno se zdálo být daleko, nikdo neočekával tak silná a razantní opatření, která propad zastavila. Ceny akcií začaly stoupat. Příběh roku 2009 se letos nebude opakovat, krize je za námi a nastává oživení. Jak prostřednictvím zahraničních titulů vydělat na růstu a neprodělat?

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.