Radim Kolmaš Brevia finance

Radim Kolmaš

Autorovy články

Objem peněz pod správou CTA manažerů loni vzrostl o čtvrtinu Objem peněz pod správou CTA manažerů loni vzrostl o čtvrtinu

Ne nadarmo se o managed futures hovoří jako o třídě aktiv pro období vysoké tržní volatility a nejistoty na trzích. Zájem o tato aktiva dokládá i nárůst množství peněz pod správou profesionálních traderů s licencí CTA (commodity trading advisor). To se na konci roku 2010 vyšplhalo nad hodnotu 267 miliard amerických dolarů. Meziročně tak objem takto spravovaných aktiv o 24,9 %.

Managed futures: Investice pro klidný spánek Managed futures: Investice pro klidný spánek

Jednou ze silných stránek managed futures je jejich nízká volatilita, která je zapříčiněna schopností široké diverzifikace. Index Barclay CTA zahrnující 533 programů managed futures (2010) vykazuje v porovnání s indexem S&P 500 konzistentní růst bez významnějších propadů.

Managed futures:  V prosinci vzrostly o 3,29 %, za loňský rok přidaly přes 9 % Managed futures: V prosinci vzrostly o 3,29 %, za loňský rok přidaly přes 9 %

Managed futures zakončily rok ve velkém stylu. Připsáním prosincového nárůstu přes 3 % vyhnaly celoroční výslednou hodnotu indexu Newedge CTA na úroveň přesahující 9 %. Tento index zahrnuje výsledky dvaceti money managerů s celkovými aktivy přesahujícími 800 milionů amerických dolarů.

Managed futures: 7 důvodů pro aktivní správu kapitálu Managed futures: 7 důvodů pro aktivní správu kapitálu

Řízená správa kapitálu profesionálními obchodníky na komoditních trzích (managed futures) s sebou přináší řadu výhod. Díky možnosti obchodníků vstupovat do krátkých i dlouhých pozic současně zde vznikají i další, méně známé benefity. Popularitu dokazuje i růst aktiv pod správou obchodníků managed futures, který za posledních 30 let vzrostl na sedmisetnásobek původní hodnoty.

Managed futures: Kdo jsou lidé, kteří spravují naše peníze? Managed futures: Kdo jsou lidé, kteří spravují naše peníze?

Investice do managed futures znamená svěření investorova kapitálu do rukou profesionálních money manažerů. Kdo jsou tito lidé? Co musejí splňovat pro získání licence CTA? A co to znamená pro investora?

Managed futures: 30 let úspěšného investování Managed futures: 30 let úspěšného investování

Výnosy ze tří dekád fungování managed futures dokazují jejich nízkou korelaci s akciovými trhy a schopnost pozvednout potenciál ziskovosti portfolia. Během posledních 30 let migrovaly managed futures z finančních periférií do centra investičního světa s více než 250 miliardami USD (CME Group) pod správou finančních manažerů v polovině roku 2010.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.