redakce (online zprávy)

redakce (online zprávy)

Autorovy články

Co musíte ráno vědět (1. března) Co musíte ráno vědět (1. března)

Jak zakončily únorové obchodování světové akcie, jak hluboká je deflace v eurozóně a jak to vypadá na srazu mořských panen? I to musíte hned ráno vědět.

ČNB v listopadu vydala na intervence proti posilování koruny deset miliard korun
ČNB loni v listopadu vydala na intervence proti posilování koruny deset miliard korun. V říjnu banka na devizovém trhu neintervenovala. Devizové rezervy České národní banky za loňský rok stouply o 14,6 miliardy eur. Vyplývá to z údajů o devizových obchodech ČNB. Zástupci banky připouštějí, že banka může uměle oslabovat korunu až do začátku roku 2017.

Zdroj: ČTK

Majitel Unipetrolu chce další ropná ložiska v Severní Americe
Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen, která je majitelem českého Unipetrolu, usiluje o převzetí dalších ropných ložisek v Severní Americe. V rozhovoru s polským listem Dziennik Gazeta Prawna to podle agentury Reuters sdělil generální ředitel podniku Jacek Krawiec.

Zdroj: ČTK

Americké akcie v úvodu: DJIA +0,01 %, S&P 500 +0,12 %, Nasdaq +0,29 %
Americké akcie po pondělním státním svátku zahajují v plusu. Index S&P 500 hned v úvodu přeskočil předchozí intradenní rekord z 26. srpna (2 005,04 bodu) a pohybuje se kolem 2 005,60 bodu.

Zdroj: CNBC

CYRRUS snižuje doporučení na akcie Fortuny na "držet"
Makléřská společnost zhoršila doporučení pro akcie Fortuny z "akumulovat" na "držet". Cílová cena vzrostla ze 115 na 129 Kč.

Zdroj: CYRRUS

S&P zlepšila výhled pro irský dluh ze stabilního na pozitivní
Agentura ponechává rating BBB+. Očekává prudší pokles celkového zadlužení proti dosavadním odhadům.
Inflace v eurozóně zatím nikoho netrápí Inflace v eurozóně zatím nikoho netrápí

Ceny zboží a služeb ve dvou největších evropských ekonomikách rostou jen pomalu. Inflace v Německu je dokonce nejníže od prosince 2010. To je dobrá zpráva pro akcie, protože Evropská centrální banka může dále držet uvolněnou měnovou politiku, možná i více šlápnout na plyn. Co pomáhá brzdit zdražování, vysvětluje Ľuboš Mokráš z České spořitelny.

Investiční doporučení pro 15. 7. 2010 Investiční doporučení pro 15. 7. 2010

Aktuální investiční doporučení na vybrané hlavní akciové indexy, komodity a měnové páry nabízí Martin Kadlec, burzovní makléř ze Saxo Bank.

Graf dne: Euro má štěstí v neštěstí Graf dne: Euro má štěstí v neštěstí

Jednotná měna euro se i přes oslabení, které utrpěla v posledních měsících, stále ukazuje jako velmi "odolná proti krizi". Dobře to ilustruje graf z dílny analytiků Deutsche Bank, který dokládá, že státy, které prošly finančními krizemi, potkal měnový kolaps daleko větší, než zažilo euro.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.