Richard Koza portfoliomanažer, Atwel

Richard Koza

Autorovy články

Ten správný chirurgický zásah pro vaše portfolio Ten správný chirurgický zásah pro vaše portfolio

Akcie společnosti Zimmer Holdings v posledních dnech dosáhly nových maxim. Projevily tak velkou odolnost proti propadům, které se na akciových trzích objevily.

Akcie, která přežila turbulence posledních týdnů bez úhony Akcie, která přežila turbulence posledních týdnů bez úhony

Akcie společnosti Visteon Corp se i přes poklesy akciového trhu drží nahoře. Minulý týden, kdy americký trh výrazně ztratil, odepsaly jen 0,32 %. Vývoj ceny akcií Visteonu signalizuje stálý zájem investorů o nákupy a malý zájem akcie prodávat, jejich cena se blíží absolutním maximům u 75 USD.

Investiční tip: Sarepta Therapeutics Investiční tip: Sarepta Therapeutics

Akcie společnosti Sarepta Therapeutics si udržují růstový trend. V posledních dnech překonaly i důležitou hranici odporu u zhruba 40,5 USD. Cesta k novým maximům je volná.

Akciový tip: Tesoro má našlápnuto k historickým maximům Akciový tip: Tesoro má našlápnuto k historickým maximům

Akcie společnosti Tesoro se pohybují okolo svých dlouhodobých maxim. Domnívám se, že mají potenciál je prorazit a podívat se až k 70 USD.

Stříbro před dalším poklesem? Šance pro spekulanty Stříbro před dalším poklesem? Šance pro spekulanty

Stříbro i zlato zažily v uplynulém měsíci prudký propad. Cena obou drahých kovů je nyní ve fázi korekce. Zatímco zlato dokázalo zkorigovat až na 50 % celého propadu, stříbro je mnohem slabší a nedokázalo překonat ani hranici 25 % návratu.

Akciový tip: Biotechnologie lákají k nákupu Akciový tip: Biotechnologie lákají k nákupu

Společnost Alnylam Pharmaceuticals se zabývá vývojem léčebných preparátů a látek na základě metod takzvané RNA interference. RNA interference je relativně nedávno objevený proces, který má umožnit novou formu léčby virových onemocnění.

Investiční tip: Odpadky jednoho mohou být pokladem pro jiného Investiční tip: Odpadky jednoho mohou být pokladem pro jiného

Takové prohlášení výborně popisuje podnikání společností, které se zabývají zpracováním odpadu. Společnosti z tohoto sektoru zajišťují zpracovávání jak domácího, tak průmyslového odpadu. Některé se specializují i na zdravotnický a biologický odpad, který vyžaduje náročnější péči.

Akcie, které by nemělo nic bránit v 10% zhodnocení Akcie, které by nemělo nic bránit v 10% zhodnocení

Akcie společnosti Target prolomily v minulých dnech klíčové pásmo rezistence mezi 58 a 60 USD při nadprůměrných objemech. Technická situace nabízí výhled na další pokračování růstového trendu. Nejbližší další hranice je až na úrovni 66 až 68 USD. Osobně budu využívat poklesy k pásmu 60 USD jako příležitost otevřít novou pozici v akciích TGT s výše uvedeným cílem. Samozřejmě je nutné aplikovat příslušná pravidla pro řízení rizika, zejména stop-loss.

Spekulativní tip: Tato akcie si turbulencí v posledním týdnu ani nevšimla Spekulativní tip: Tato akcie si turbulencí v posledním týdnu ani nevšimla

Akcie společnosti C. R. Bard nereagují na poslední prudké výkyvy trhu nahoru ani dolů a se stoickým klidem se posouvají k hranici 100 USD. Tato situace svědčí o klidu investorů v souvislosti s titulem. Domnívám se, že akcie představuje zajímavý nákupní tip v pásmu mezi 98 a 100 USD. Při prolomení hranice 100 USD lze očekávat prudký pohyb nahoru s cílem až u 110 USD či na nových maximech. Samozřejmě je nutné aplikovat příslušná pravidla pro řízení rizika, zejména stop loss.

Spekulace na pokles: Prodávejte tuto akcii, i když se zbytek trhu nese na růstové vlně Spekulace na pokles: Prodávejte tuto akcii, i když se zbytek trhu nese na růstové vlně

Ačkoli jsou technologické společnosti lídry současných trhů, čínská technologická firma SOHU mezi ně nepatří. Tato společnost působí jen na domácím trhu, který je sice obrovský, ale čínská ekonomika je dotována levnými penězi, kterými vládní strana zalévá trhy. To vedlo k silnému boomu čínské ekonomiky, ale také to velice zvyšuje inflaci a ničí spotřebitele.

Nízké objemy obchodů a vysoká cena ropy. Je korekce již na obzoru? Nízké objemy obchodů a vysoká cena ropy. Je korekce již na obzoru?

Akciové trhy v USA v minulém týdnu opět utěšeně rostly. Extrémně slabé objemy obchodů však představují velké riziko pro vývoj cen akcií. Jejich nízké hodnoty dosahují extrémů v posledních deseti letech nevídaných. To představuje významné riziko pro další pokračování rally.

Spekulujte na pokles akcií společnosti LinkedIn! Spekulujte na pokles akcií společnosti LinkedIn!

Akcie společnosti LinkedIn jsou z mého pohledu příliš drahé. Současné valuace ve spojení s očekávaným poklesem objemu internetové reklamy (jak již avizovaly například Yahoo! či Google) dávají prostor spíše k poklesu než k růstu.

Na akciovém trhu není káva jako káva Na akciovém trhu není káva jako káva

Společnosti Dunkin Brands a Starbucks představují dvě protichůdné strany obchodní myšlenky, kterou sleduji ve svém makro portfoliu. Myšlenka je poměrně jasná – DUNKIN SHORT, STARBUCKS LONG.

Spekulativní tip pro ty, kdo vnímají boom platebních karet Spekulativní tip pro ty, kdo vnímají boom platebních karet

Akcie společnosti Total System Services se v posledních dnech odpoutaly od 200denního klouzavého průměru a nastoupily cestu vzhůru. Poslední dny nabídly konsolidační formaci vlajka s náznakem proražení. Pokud dojde v příštích dnech k pokračování růstu, pak lze vstoupit do pozice. Očekávaným cílem ve střednědobém horizontu je hranice 25 USD, což představuje zhodnocení přes 20 %. Samozřejmě je nutné aplikovat příslušná pravidla pro řízení rizika, zejména stop-loss.

Spekulujte na pokles ekonomiky. Třeba přes měď Spekulujte na pokles ekonomiky. Třeba přes měď

Měď patří mezi přední průmyslové kovy. Mnoho investorů sleduje vývoj ceny této komodity a podle ní indikuje možný vývoj světové ekonomiky. V minulých měsících došlo k výraznému propadu v ceně mědi. Trhy výrazně přecenily možnost dalších růstů ekonomik, zejména rozvíjejících se trhů. Fundamentální faktory nyní stále hovoří o snahách ochladit prudký boom zejména v Asii. Lze očekávat, že tento scénář bude platit ještě nejméně ještě 3-6 měsíců.

Vsaďte si na lídra technologického sektoru! Vsaďte si na lídra technologického sektoru!

Společnost Cerner Corporation nabízí atraktivní příležitost ke zhodnocení i na dnešních turbulentních trzích. Patří mezi lídry v sektoru IT služeb, což z ní činí zajímavého fundamentálního kandidáta pro obchod. Technická situace také ukazuje na neutuchající zájem investorů o nákupy akcií této společnosti, což se projevuje prakticky nepřerušeným růstovým trendem.

Spekulativní tip na akcie CF Industries Holdings Spekulativní tip na akcie CF Industries Holdings

Akcie CF Industries Holdings se drží i při současných výprodejích velice dobře a pohybují se blízko svých absolutních maxim. Domnívám se, že případná korekce spojená s dalšími poklesy akciových trhů by mohla nabídnout zajímavou nákupní příležitost u těchto akcií s cílem v nových maximech u 200 USD.

Spekulativní tip pro milovníky plynu a rychlého zisku Spekulativní tip pro milovníky plynu a rychlého zisku

Společnost Southwestern Energy nabízí nejen zajímavou fundamentální myšlenku v souvislosti s produkcí zemního plynu. Akcie SWN totiž aktuálně pokořily klíčovou rezistenci a jsou na cestě k 52 USD. Pro poziční obchodníky je cíl ještě mnohem výše. Případná korekce zpět k 45 USD by nabídla atraktivní příležitost k nákupu. Podobně je možné využít i případné menší korekce. Samozřejmě je nutné aplikovat příslušná pravidla pro řízení rizika, zejména stop-loss.

Krátkodobá spekulace a dlouhodobá sázka v jednom: Tento tip nezklame! Krátkodobá spekulace a dlouhodobá sázka v jednom: Tento tip nezklame!

Akcie Quest Diagnopstics mají nejen dobrý fundamentální základ, ale také se v současné chvíli pohybují na zajímavých cenových hladinách. Klíčová je hodnota rezistence u 59 USD. V případě překonání této hranice se nabízí otevřené pole růstu nejen k hodnotám posledních maxim u 65 USD, ale i do nových absolutních maxim. Akcie nabízí jak krátkodobý, tak dlouhodobý investiční potenciál. Samozřejmě je nutné aplikovat příslušná pravidla pro řízení rizika, zejména stop loss.

Japonský jen: Spekulujte na růst JPY vůči dolaru Japonský jen: Spekulujte na růst JPY vůči dolaru

Dlouhodobé fundamenty hrají proti japonskému jenu, ovšem ten naopak posiluje. Krize po zemětřesení v březnu se zdála být vhodným katalyzátorem pro slabost jenu, ale tato myšlenka se nepotvrdila. Posilování jenu stále pokračuje a zejména proti americkému dolaru se nabízí stále možnost pro nákupy JPY a prodeje USD.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.