Roman Koděra ředitel pro privátní klienty, Wood & Company

Roman Koděra

Autorovy články

Go Big, Go Small, or Go Home Go Big, Go Small, or Go Home

Poslední měsíc se často setkávám s otázkou, která IPO bude ze všech nejlepší. Jaká společnost předčí ty, již zavedené, a v neposlední řadě, kdy bude IPO Facebooku. Pro všechny ty, kteří se ptají na Facebook, mám stejnou otázku: zda vědí, jaká sociální síť je nejstarší? Málokdo uhádne, ale pro mne je nejstarší sociální sítí kapitálový trh a burza jako taková.

Z deníku pouličního bojovníka: Psychologie trhů a nepokojů Z deníku pouličního bojovníka: Psychologie trhů a nepokojů

Zdá se, že volatilita na kapitálových trzích a televizní přenosy nepokojů jdou ruku v ruce. Proto se dnes zaměřme na akademické studie psychologie skupin. Tento obor je okolo nás stejně dlouho jako zkoumání jedince, které prováděli Freud a jiní. Kolik lidí je potřeba, aby bylo možné ovlivnit dav? Studie provedená Solomonem Aschem v roce 1950 ukázala, že překvapivě málo. Tři zdatně hovořící lidé na to bohatě stačí.

Oznámil dno trhu v březnu 2009. Jaký bude svět bez modly CNBC a Oprah Winfreyové? Oznámil dno trhu v březnu 2009. Jaký bude svět bez modly CNBC a Oprah Winfreyové?

květen 2011 vešel do historie televizního vysílání jako den, kdy z televizních obrazovek zmizely dvě ikony tohoto světa, jež jej ovládaly přes čtvrt století. Odchod Oprah Winfreyové byl dávno oznámený a očekávaný, smrt moderátora CNBC Marka Hainese naopak všechny překvapila.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.