Roman Sedmera analytik, Česká spořitelna

Roman Sedmera

Autorovy články

Italské referendum: Fakta a očekávání v kostce Italské referendum: Fakta a očekávání v kostce

V neděli 4. prosince se v Itálii koná referendum o návrzích premiéra Mattea Renziho. Zdálo by se, že ve srovnání s britským referendem nebo americkými prezidentskými volbami se jedná o druhořadou záležitost. I tak ale přitahuje pozornost. O čem přesně Italové hlasují a jaké může mít výsledek plebiscitu dopady na Itálii a celou Evropu?

Návrhy ropného kartelu OPEC jsou bezzubé, situaci na trhu s černým zlatem nezvrátí ani případná dohoda členských zemí
Ve středu se ropný kartel OPEC sejde ke klíčovému jednání, na kterém se bude rozhodovat o snížení těžby černého zlata. Trh s ropou již čtvrtým rokem trpí převisem nabídky nad poptávkou a tento trend bude zřejmě pokračovat bez ohledu na výsledek středeční schůzky i v roce 2017.
EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza? EUR/USD, ropa, zlato: Co naznačuje technická analýza?

Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata.

Spojené království: Má dilema Theresy Mayové fiskální řešení?
Minulý týden britská média informovala o úniku informací ze zprávy, v níž poradenská společnost Deloitte informuje o nepřipravenosti britské vlády na odchod země z Evropské unie. Důvodem nepřipravenosti na brexit jsou údajné vnitrostranické rozepře, jež neumožňují dojednání společných cílů. Doslova prý zpráva uvádí, že prioritou vlády zůstává politické přežití, nikoli ekonomika.
Kdo (ne)má doufat v názorové veletoče Donalda Trumpa? Kdo (ne)má doufat v názorové veletoče Donalda Trumpa?

Donald Trump byl zvolen jako prezident částečně zřejmě i na protest proti současnému establishmentu. Budou jeho kroky a rétorika nadále radikální, nebo zvolí cestu pragmatismu?

Trumponomika: Co čeká (nejen) americkou ekonomiku s novým prezidentem? Trumponomika: Co čeká (nejen) americkou ekonomiku s novým prezidentem?

Amerika se rozhodla všechny překvapit a zvolila Donalda Trumpa prezidentem. Jaká část jeho programu má reálné základy a je ekonomicky proveditelná a co vše by mohl, i navzdory vůli Kongresu, jako prezident prosadit?

Ve stínu velkého duelu: Jak bude po volbách vypadat americký Kongres? Ve stínu velkého duelu: Jak bude po volbách vypadat americký Kongres?

Obě komory amerického Kongresu zatím svítí republikánskou červení. Protože se 8. listopadu konají nejen prezidentské volby, ale i ty do Kongresu, podívejme se na to, jak by mohlo vypadat nové rozložení sil. To bude mít do značné míry vliv na schopnost vítěze prezidentských voleb prosazovat svůj program.

Trump prezidentem: Jak by vypadala Amerika a zbytek světa? Trump prezidentem: Jak by vypadala Amerika a zbytek světa?

Favoritem není, odepisovat ho ale také nelze. Donald Trump rozvířil předvolební hladinu v USA populismem a konfrontační a mnohdy nekorektní rétorikou. Co by se všechno mohlo dít, kdyby v listopadových prezidentských volbách překvapivě uspěl?

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.