Sverrir Sverrisson akciový analytik

Sverrir Sverrisson

Autorovy články

Skvělý klub, ale špatná investice: Rudí ďáblové si jdou pro peníze na burzu Skvělý klub, ale špatná investice: Rudí ďáblové si jdou pro peníze na burzu

Manchester United se v pátek 10. srpna začne obchodovat na NYSE pod rockerem MANU. Podle všeho nepůjde o dobrou investici. Nic na tom nemění ani chystané změny v klubu, spíše naopak – jsem si nyní dokonce jistější, že investice do akcií legendárního fotbalového klubu není dobrý nápad.

Olympiáda v Londýně řečí čísel: 9 kondomů na sportovce a 230 tun brambor Olympiáda v Londýně řečí čísel: 9 kondomů na sportovce a 230 tun brambor

Pořádat hry je pro lokální vlády finančně velice náročné. Jde o největší událost ve světě sportu, a zatímco některá data, o kterých se zmíním, ovlivňují ceny akcií přímo, některá přidávám jen jako zajímavost.

Trh fúzí a akvizic (M&A) loni zůstal za očekáváním, letos by se mohl zvednout Trh fúzí a akvizic (M&A) loni zůstal za očekáváním, letos by se mohl zvednout

Díky slušným ziskům v roce 2010 se předpokládalo, že firmy sedí na hromadách hotovosti a budou v roce 2011 hledat růstové příležitosti a strategické akvizice. Proto byla očekávání pro M&A aktivitu vysoká, objem se odhadoval na téměř 3 biliony dolarů. I přes pár "skvělých" fúzí typu HP a Autonomy Corporation nebo Microsoft a Skype však objem silně zaostal za očekáváním. Celkový objem dokončených M&A obchodů v roce 2011 dosáhl jen 2,1 bilionu dolarů (21 106 obchodů), co je mírně pod desetiletým průměrem ve 2,2 bilionu USD (22 500 obchodů).

Růstový potenciál akcií: Které firmy se letos mohou dostat do hledáčku M&A manažerů? Růstový potenciál akcií: Které firmy se letos mohou dostat do hledáčku M&A manažerů?

Sony, LG nebo Barnes a Noble můžou být v nadcházejícím roce atraktivními kandidáty převzetí. Pří hledání kandidátů převzetí jsme hledali firmy, u nichž se čeká, že v roce 2012 nebudou v zisku, ale vrátí se k němu v roce 2013. Hodnota firmy má být relativně nízká v porovnání s ukazatelem EBTDA a má se obchodovat pod účetní hodnotou na akcii. V našem systému splnilo tato kritéria 13 akcií.

Asi už jste to slyšeli, ale dividendové akcie vás opravdu nezklamou Asi už jste to slyšeli, ale dividendové akcie vás opravdu nezklamou

Namísto prodávání akcií a investování získaných prostředků do měn nebo dluhopisů mohou být spolehlivou investiční strategií akcie s vysokou dividendou a silným růstem zisku. Naším sítem nakonec prošlo 10 akcií, u kterých je v následujících dvou letech očekáván dividendový výnos vyšší než 4 % a které by měly vykazovat solidní růst zisku. Analytici mají v průměru na tyto akcie doporučení "držet" a rozdíl mezi aktuální a cílovou cenou je mezi nulou a 35 %.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.