Vít Klíma realitní konzultant

Vít Klíma

Autorovy články

Kde si uložit peníze? Ekonomika na okraji Evropy, které se dluhová krize netýká Kde si uložit peníze? Ekonomika na okraji Evropy, které se dluhová krize netýká

Když naše (pra)babičky označily něčí hospodářství za "turecké", dotyčný si takové hodnocení rozhodně za rámeček nedal. Turecko jsem obchodně navštívil v únoru a na něco, co by odpovídalo zmíněnému úsloví, jsem opravdu nenarazil. Země na jihovýchodním okraji Evropy, jen přes moře od Řecka, mě překvapila hned v několika směrech.

Černá Hora láká na ekonomické občanství Černá Hora láká na ekonomické občanství

Nekonečné masy hor svažující se do Jaderského moře dělají z Černé Hory nejkrásnější kombinaci země a moře, řekl kdysi lord Byron. Premiér Milo Đukanović při pohledu na jachty kotvící v této horami obklopené zátoce na východním pobřeží Jaderského moře neváhá hovořit o překonání věhlasného St. Tropez.

Nemovitosti: Byt v New Yorku je dlouhodobě zisková investice Nemovitosti: Byt v New Yorku je dlouhodobě zisková investice

V posledních 14 dnech byly vydány dvě zprávy týkající se vývoje cen nemovitostí v zahraničí. První je S&P/Case-Shiller Composite 20 home price index, který popisuje situaci v USA. Druhou je zpráva Knight Frank, která mapuje vývoj cen

Katar má být největším světovým realitním investorem v zahraničí Katar má být největším světovým realitním investorem v zahraničí

Katar by se měl stát největším zdrojem kapitálu investovaného do zahraničních nemovitostí v roce 2010. Ve své aktuální zprávě to uvádí realitní společnost Jones Lang LaSalle.

Dluhová epidemie: Je Čína další na řadě? Dluhová epidemie: Je Čína další na řadě?

Finanční krize kosí jednu evropskou zemi za druhou. Skoro se zdá, jako by Evropou procházela velká vlna "dluhové morové epidemie". Ohnisko "nákazy" se po Řecku, Španělsku a Islandu objevilo v Maďarsku a zřejmě dříve či později "dostihne" i ostatní země, včetně těch velkých evropských, například Velké Británie a Itálie. Čínu pak ohrožují především dva faktory: posilování jüanu a realitní bublina.

Aukce nemovitostí v Chorvatsku: Na co si dát pozor Aukce nemovitostí v Chorvatsku: Na co si dát pozor

června se koná aukce nemovitostí, která může zajímat i české kupující. Ať už se zajímáte o rekreační bydlení, nebo chcete využít příznivé ceny k nákupu a pozdějšímu prodeji, musíte si v Chorvatsku dávat dobrý pozor na některá "specifika". Na příkladu této aktuální aukce se je pokusím přiblížit.

Egypt: Turistická a investiční destinace Egypt: Turistická a investiční destinace

Egypt patří k velice oblíbeným turistickým destinacím. Zájem Evropanů o koupi nemovitosti, ať už jako prázdninové rezidence, nebo investice, roste. Jak v Egyptě nemovitost koupit a v jakých oblastech vybírat?

Reakce na článek "Nemovitosti: Vlastní, nebo nájemní? Toť otázka!" Reakce na článek "Nemovitosti: Vlastní, nebo nájemní? Toť otázka!"

Jako člověk pracující v oboru chtě nechtě musím reagovat na stejnojmenný článek Aleše Müllera, finančního poradce firmy Partners, který uveřejnil na stránkách Finmag.cz a odkud jej následně převzal Investicniweb.cz

Nizozemsko – země pro české firmy zaslíbená Nizozemsko – země pro české firmy zaslíbená

Nizozemsko patří mezi technologicky nejvyspělejší země s otevřenou ekonomikou, rozsáhlou průmyslovou výrobou, vysokou orientací na mezinárodní obchod a velmi silným finančním sektorem. Patří mezi deset nejbohatších evropských zemí. Oceňovaným faktem je dlouhodobá politická stabilita, přátelské přijetí cizinců a ochota pomoci jim. Odhaduje se, že zde žije nejméně 113 různých národů.

Černá Hora: Krásná příroda, nízké daně, dražší nemovitosti Černá Hora: Krásná příroda, nízké daně, dražší nemovitosti

Černá hora je rájem nejen pro turisty a milovníky vodních sportů. Díky absenci průmyslu je tamní příroda takřka nedotčena. Vodní proud omývající černohorské pobřeží odnáší všechny nečistoty směrem k Itálii, a tak čisté moře a jezera jsou rájem pro jachtaře a rybáře.

Jak správně postupovat při koupi nemovitosti ve Španělsku Jak správně postupovat při koupi nemovitosti ve Španělsku

Španělsko je jedna z nejkrásnějších zemí Evropy, která nabízí neuvěřitelně širokou paletu nemovitostí, a to jak rekreaci, tak i podnikání.

Hospodářská krize: Návod na přežití Hospodářská krize: Návod na přežití

Jsme z toho venku, nebo to nejhorší teprve přijde? To je jedno, tato pravidla neuškodí ani zatvrzelým optimistům.

Jak investovat do nemovitostí  v Chorvatsku Jak investovat do nemovitostí v Chorvatsku

Chorvatsko se stalo pro Čechy i Slováky zemí turisticky zaslíbenou. Nelze se divit tomu, že si zde koupilo nemovitosti odhadem 35 000 Čechů a Slováků.

Florida: průvodce nákupem nemovitostí II. Florida: průvodce nákupem nemovitostí II.

Co je to „dobrá cena“ a taktika o jejím vyjednávání a jaké jsou náklady spojené s nákupem nemovitostí na Floridě?

SOS: blíží se z USA II. vlna realitní krize? SOS: blíží se z USA II. vlna realitní krize?

První vlna realitní krize zasáhla sektor rezidenčních nemovitostí (nemovitosti určené k bydlení). Na obzoru se rýsuje druhá vlna krize, zasahující tentokrát komerční nemovitosti.

Florida: průvodce nákupem nemovitostí Florida: průvodce nákupem nemovitostí

Projíždíte-li dnes Floridou, prakticky celou cestu lemují nápisy „Nemovitost na prodej“. Počet prodávaných a pronajímaných nemovitostí se už nepohybuje v řádu desetitisíců, ale statisíců až miliónů.

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti v USA Na co si dát pozor při koupi nemovitosti v USA

Koupě nemovitostí v USA je rychlý a bezpečný proces. Na rozdíl od evropských zemí nelze v USA zpracovat jednotný "návod", protože proces koupě a prodeje nemovitostí si jednotlivé státy unie upravují vlastním zákonodárstvím, a to včetně daní.

Životní investice = americké reality Životní investice = americké reality

Tak nízké ceny amerických nemovitostí se opakují jednou za 100 let. Ceny nemovitostí oscilují v současnosti kolem svého dna. Nejvýraznější pád cen zaznamenala Florida a Kalifornie.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.