Vladimír Urbánek

Vladimír Urbánek

Autorovy články

Pražská burza přejde od prosince na nový obchodní systém, SPAD a KOBOS se spojí v jeden Pražská burza přejde od prosince na nový obchodní systém, SPAD a KOBOS se spojí v jeden

Pražská burza (BCPP) chystá ke konci roku přechod stávajícího, již letitého obchodního systému na nový systém XETRA. Na otázky s tím spojené odpovídá Jiří Kovařík, ředitel odboru externí komunikace pražské burzy.

V Praze se dál staví, o byty není zájem V Praze se dál staví, o byty není zájem

Z celkové nabídky 7 081 nových bytů, které developeři v současné době nabízejí v Praze v projektech s 50 a více byty, je aktuálně dokončených a připravených k nastěhování více než dva tisíce. Přesto se stále dokončují další developerské projekty, které nabídku neprodejných "ležáků" doplňují. Vyplývá to z poslední analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která detailně monitoruje pražský trh s novými byty již pátým rokem.

V roce 2012 přestanou existovat SPAD i KOBOS, tvrdí Petr Koblic V roce 2012 přestanou existovat SPAD i KOBOS, tvrdí Petr Koblic

Kurzy.cz zpovídaly generálního ředitele pražké burzy Petra Koblice. V první části se společně věnovali aktuálnímu postavení BCPP v rámci evropských akciových trhů a obecným vyhlídkám pražského trhu ve světle vládních reforem. Ve druhé části přišla řada na otázky spojené s podmínkami pro investování od akcií v ČR, s chystaným přechodem BCPP na nový obchodní systém a ohledně nových IPO.

Petr Koblic: Penzijní fondy mohou být živou vodou pro pražskou burzu Petr Koblic: Penzijní fondy mohou být živou vodou pro pražskou burzu

Kurzy.cz zpovídaly generálního ředitele pražské burzy Petra Koblice. V první části se věnujeme aktuálnímu postavení BCPP v rámci evropských akciových trhů a obecných vyhlídek pražského trhu ve světle chystaných vládních reforem.

Nejčtenějšíčlánky

Jádro vs. mzdy aneb Čekají ČEZ v roce 2017 lepší časy?

Jádro vs. mzdy aneb Čekají ČEZ v roce 2017 lepší časy?

Pokud se energetické společnosti ČEZ podaří splnit celoroční výhled na rok 2016, který počítá s očištěným čistým ziskem 18 miliard Kč, mohou se investoři podle analytiků opět těšit na slušnou dividendu, byť bude čistý zisk proti loňskému roku podstatně nižší. Letošní rok je ale takřka u konce, a tak je potřeba se dívat trochu dále.

| redakce

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.