ZertifikateJournal

ZertifikateJournal

Autorovy články

Americké nemovitosti: Dlouhodobá růstová sázka Americké nemovitosti: Dlouhodobá růstová sázka

Ačkoli poslední ukazatel cen domů měřený indexem S&P/Case-Shiller 20 propadl meziročně o 4 % a prodeje nových domů klesly v únoru druhým měsícem v řadě, investiční teze rekonvalescence amerického nemovitostního trhu stále platí a je validní více než kdy dříve.

Krátkodobá sázka na ropu Krátkodobá sázka na ropu

Krátkodobě měla krize v Dubaji vliv na vývoj ceny ropy. Celkově tato komodita v posledních dnech stagnovala. Průmyslová poptávka sílí jen velmi pozvolně.

Bonus na plný plyn Bonus na plný plyn

Předseda představenstva společnosti Linde Wolfgang Reitzle předčasně připravil akcionáře a analytiky na obtížný rok 2009. Na druhou stranu ale nevypadají data za prvních šest měsíců vůbec špatně.

"V“ jako victory pro německou ekonomiku "V“ jako victory pro německou ekonomiku

Hospodářství v Německu se zotavuje. A zdá se, že by se mohlo vyhnout dalšímu propadu a vstoupit do fáze expanze.

Bonusová sázka na potrubí Bonusová sázka na potrubí

Francouzská společnost Vallourec je světovou jedničkou ve výrobě potrubí, které slouží převážně k transportu ropy a plynu. Není tedy divu, že společnost z indexu CAC-40 zaznamenávala solidní obchody v době rostoucí poptávky po ropě a plynu, kdy ropné společnosti navyšovaly kapacity a těžily na nových ropných polích

Pojišťovna s ochranou Pojišťovna s ochranou

Lehce nabyl, lehce pozbyl – po špatném úvodu roku vydělala Allianz ve druhém čtvrtletí 1,87 mld. EUR, což je o 21 procent více než loni a dokonce více než očekávali analytici.

Ruský obr s bonusem Ruský obr s bonusem

Střet mezi Ruskem a Ukrajinou v souvislosti s dodávkami plynu mají mnozí z nás ještě v živé paměti. Zrovna v chladném lednu přestal proudit plyn do Evropy, nové smlouvy byly uzavřeny a přítok energie byl nakonec obnoven.

Rychlá spekulace Rychlá spekulace

Je tomu právě rok, co stál barel ropy více než 145,00 amerických dolarů. Co potom následovalo je dobře známo: razantní propad v důsledku krize, který se zastavil až na úrovni okolo 45,00 USD.

Ropné hrátky Ropné hrátky

Vontobel vytvořil ropný index, který průběžně investuje do futures a akcií. Tato struktura umožní proměnlivý rizikový profil, ale i o vyšší výkonnost.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.