Zlatko Míčka Merlot d´Or

Zlatko Míčka

Autorovy články

Bordeaux, ročník 2011: Nohama zpátky na zem Bordeaux, ročník 2011: Nohama zpátky na zem

En primeur je každoročně vodítkem pro obchodníky i investory do vína. Bordeaux z hroznů, které se urodily v roce 2011, může být pro někoho zklamáním. O to pečlivěji bude potřeba vybírat.

En primeur: Business, nebo hra? Investice do vín z Bordeaux není jen pro chuťové fajnšmekry En primeur: Business, nebo hra? Investice do vín z Bordeaux není jen pro chuťové fajnšmekry

Možná jste zaslechli spojení "en primeur" a na mysli vám vytanulo něco o investování. Někomu jinému se začnou rovnou sbíhat sliny. Ani jedna reakce není chybná - "en primeur" jsou pro vinaře něco podobného, jako futures kontrakty pro investory na burze.

150. ročník aukce vín v Hospice de Beaune: Šokující cena za jeden sud! 150. ročník aukce vín v Hospice de Beaune: Šokující cena za jeden sud!

Nový ročník burgundských vín je vždy poprvé představován na aukci vín z Hospice de Beaune. Právě tady obchodníci, významní soukromí investoři a restauratéři z celého světa ohodnotí ročník cenou, za kterou jsou ochotni jednotlivá vína vydražit. Ceny dosažené při této aukci jsou významným signálem pro určení cen nejen běžných vín z Burgundska, ale také vín z Bordeaux, jejichž čas přijde na jaře dalšího roku.

Bordeaux ročník 2009: Velký rok, ceny zůstávají otázkou Bordeaux ročník 2009: Velký rok, ceny zůstávají otázkou

Po čtyřech letech příroda opět obdarovala vinaře v Bordeaux ideálními podmínkami. Je jasné, že tento rok bude patřit mezi největší v poslední dekádě. Mnoho vinařů tvrdí, že ročník 2009 předčí již dnes legendární 2005, je to zatím však spíše spekulace – až čas ukáže, jak dopadne přímé porovnání.

Nejlepší vína z Bordeaux 2007 Nejlepší vína z Bordeaux 2007

Dlouho očekávaný okamžik se konečně dostavil, bezmála 1100 znalců a milovníků vína mělo možnost ochutnat během dvou degustačních dnů to nejlepší z produkce vín Bordeaux z ročníku 2007.

Bordeaux 2007, poslední investiční možnost je za dveřmi! Bordeaux 2007, poslední investiční možnost je za dveřmi!

Dva roky čekání jsou za námi a na trh míří tolik diskutovaný ročník 2007, ročník, který nemá takovou kvalitu a potenciál jako 2005 nebo 2006, na druhé straně ale ročník příjemných, ovocnějších vín, kde hlavně rozumná cena a brzká pitelnost podporují zájem spotřebitelů!

149. Ročník Aukce vín v Hospice de Beaune naznačil, že vína z ročníku 2009 nebudou rozhodně levnou záležitostí! 149. Ročník Aukce vín v Hospice de Beaune naznačil, že vína z ročníku 2009 nebudou rozhodně levnou záležitostí!

Cena samozřejmě odráží náladu na trhu s vínem, ale zejména kvalitu ročníku a ta je letos bezesporu výjimečná! Již při degustacích bylo zřejmé, že ročník 2009 se zařadí po bok posledních skvělých ročníků jako 2005 nebo 1999.

Hospice de Beaune – více než jen aukce vín… Hospice de Beaune – více než jen aukce vín…

15.listopadu proběhne již 149.ročník této výjimečné aukce a i letos budeme dražit dva sudy pro zájemce z ČR!

Jak vypadá konkrétní zhodnocení prostředků investovaných do vína? Jak vypadá konkrétní zhodnocení prostředků investovaných do vína?

Studie investic do vín En Primeur se zaměřením na vína z ročníku 2008.

Top 50 vín "en primeur" s nejvyšším ročním zhodnocením Top 50 vín "en primeur" s nejvyšším ročním zhodnocením

Informace vycházejí z cen dostupných na různých renomovaných serverech zabývajících se obchodováním s těmito víny. Nabízíme Vám přehlednou tabulku "top 50 vín" - tedy vín s největším průměrným nárůstem p.a.

Vyjímečné Champagne Louis Roederer Vyjímečné Champagne Louis Roederer

Investice do vína chutná a potěší i perspektivou svého možného zhodnocení. Představujeme další kousek, který může obohatit vaši vinotéku.

Víno: nový trend investic Víno: nový trend investic

Champagne Louis Roederer patří ke světové špičce. Vývoj cen jednotlivých ročníků napovídá, že i ročník 2002 bude dobrou investicí.

Investice do vína: Bourgogne ročník 2007 Investice do vína: Bourgogne ročník 2007

Nejen akcie mohou vydělávat. Ve víně je však kromě pravdy i hodnota. V současné době cena stoupá současně s postupným uváděním vína na trh, během října tak dosáhne předpokládaných 200EUR za lahev. Další změna bude následovat v IVQ/10, kdy bude na trh uveden nový ročník, cena ročníku 2007 se zvedne na předpokládaných 250EUR, jak tomu bylo i v předešlých letech.

SociálníMédia

investičníweb na míru

Výhody registrace:

  • Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných kurzů.
  • Upozornění na exkluzivní rozhovory a videa, které mohou ovlivnit vývoj kurzů vašich investic.
  • Pravidelný týdenní bulletin s výběrem nejlepších článků a videí na Investičním webu.