Certifikáty

Ropa: V tomto sektoru má státní vliv na firmy smysl. A dá se na tom vydělat Ropa: V tomto sektoru má státní vliv na firmy smysl. A dá se na tom vydělat

Vliv státu na ekonomiku není vždy požehnáním, negativní konjunkturální vývoj ve Francii je toho jasným dokladem. Ovšem existuje sektor, kde má určitá státní regulace opravdu smysl - ropný průmysl.

Jak porazit inflaci? Jak porazit inflaci?

Evropská centrální banka, americký Fed i Bank of Japan postupně oznámily další uvolňování měnové politiky. To je pádný důvod, proč roste hrozba inflace. V eurozóně stoupla roční míra inflace z 2,4 na 2,6 %.

Keňa: Investoři na akciovém safari Keňa: Investoři na akciovém safari

Již v březnu 2010 uvedla RBS na trh Kenya Tracker. Tento cenný papír je zástupcem rodiny indexů MSCI. Od své emise dosáhl certifikát performance okolo 15 %. To není na první pohled ohromující. Ovšem jednoroční performance přesáhla 50 %, čímž Keňa překonala nejen všechny etablované trhy, nýbrž také všechny prosperující země ze segmentu emerging markets.

Index svobody: Šance pro investory, kteří hledají mír a pokoj Index svobody: Šance pro investory, kteří hledají mír a pokoj

Na jaře 2011 emitovala společnost EFG Financial Products index certifikát, který si za podkladové aktivum zvolil téma hospodářské prosperity a míru. Doba trvání je u tohoto produktu omezena do února 2021. Podkladovým aktivem certifikátu je Solactive Index of Economic Freedom (World). Bázi tohoto indexu tvoří Index of Economic Freedom.

Finanční magnet současného světa: Singapur Finanční magnet současného světa: Singapur

Kdo je na světě nejkrásnější? Ne, nebudeme se zabývat další castingovou show, která vyplňuje hlavní vysílací časy televizních stanic. Jde nám o nejlepší finanční centrum světa. Podle PricewaterhouseCoopers je v současnosti stále ještě nejoblíbenějším místem Švýcarsko, které následuje finanční centrum Londýn. Ale již v příštím roce je pravděpodobné, že se na nejvyšší místo žebříčku dostane asijský Singapur.

Mladý trh, který je díky konsolidaci zajímavou nákupní příležitostí Mladý trh, který je díky konsolidaci zajímavou nákupní příležitostí

Brazílie roste a roste – v posledním roce vytlačila Velkou Británii ze šestého místa pomyslného žebříčku největších ekonomik. Podle MMF by pátá Francie měla následovat v roce 2015, ovšem podle brazilského ministra financí Guida Mantegy k tomu dojde mnohem dříve.

Také na klesajících trzích máte šanci vydělat Také na klesajících trzích máte šanci vydělat

Nejistota – v současnosti hlavní téma na kapitálových trzích. Skoro každý den k nám dorazí nové Jobovy zprávy – dluhová krize v eurozóně trhy permanentně zaměstnává, a ani analytici MMF neočekávají brzké zlepšení. Mají investoři zajistit stávající pozice, nebo vsadit na další kurzovní poklesy?

Vydělejte na volatilitě a užijte si kotrmelce na trzích! Vydělejte na volatilitě a užijte si kotrmelce na trzích!

Akcie během poklesu získávají pro investory samozřejmě také investiční potenciál, ceny jsou atraktivnější pro vstup do pozic. Zisky mohou umocnit i konzervativnější opční strategie, jako jsou covered call či short put.

Krize zlata, krizové měny? Nebo jen oddechový čas? Krize zlata, krizové měny? Nebo jen oddechový čas?

Zlato nekoroduje. I proto je považováno za garanta odolnosti a uchování hodnoty. Nicméně cena zlata umí pořádně kolísat. Ryzí unce (kolem 31,1 gramů) stála poprvé v hi­storii více než 1 900 USD, krátce poté však přišly propady až k 1 600 USD. Jakou má zlato budoucnost?

Sázka na německé nemovitostní akcie Sázka na německé nemovitostní akcie

Teprve před necelými třemi roky dosáhla hypotéční krize svého vrcholu. Ovšem realitní bublina splaskla již v roce 2006. Hlavním důvodem pro její vytvoření byla politika americké centrální banky, která již od roku 2001 razila strategii "levných peněz". To šlo ruku v ruce se snem takřka každého Američana: "Mít vlastní dům". Kdo mohl, chopil se příležitosti. Ceny nemovitostí kontinuálně rostly. A jejich financování přitom stálo na stále vratších základech.