Scoach: Největší evropská burza pro obchodování s investičními certifikáty

| Martin Svoboda

Scoach je společným podnikem Deutsche Börse AG a švýcarské SIX Group. Scoach exklusivně provozuje obchodování s certifikáty, knockouts, warranty a akciovými dluhopisy na burzách ve Frankfurtu a Curychu.

Scoach.de - české vyhledávání

Po krátkodobém poklesu zájmu o obchodování, který byl způsoben finanční krizí, došlo k velmi rychlému zotavení. V současnosti je možné na platformě Scoach ve Frankfurtu obchodovat s více než 600 tisíci certifikáty, warranty, knockouts a akciovými dluhopisy – tento nový rekordní počet kotovaných produktů překonal stav před finanční krizí. To je dostatečný důvod, aby se Scoach zaměřil na zlepšení své nabídky pro investory v České republice.

Využití Xetra-technologie

Od dubna 2008 používá Scoach pro obchodování s certifikáty na burze ve Frankfurtu Xetra-technologie od Deutsche Börse. Systém Xetra realizuje více než 1,3 milionu obchodů denně a má klienty v 18 zemích. Patří k nejrychlejším a k nejvýkonnějším obchodním systémům na světě.

S přechodem na Xetra-technologii v roce 2008 se také významně rozrostla síť klientů Scoach. Již dnes je podstatná část příkazů zadaných na platformě Scoach generovaná investory mimo Německo.

Na obchodní platformu jsou průběžně připojováni noví brokeři. V současné době nabízejí v České republice obchodování na Scoach společnosti brokerjet České spořitelny, Patria Direct a Cyrrus. Scoach vede jednání s dalšími společnostmi z České republiky.

Vyhledávání produktů v češtině

U více než 600 tisíc kotovaných produktů mohou investoři ztratit přehled. Aby bylo investorům vyhledávání vhodných produktů usnadněno, vyvinul Scoach ve spolupráci s Zertifikatejournal CZ přehledný on-line-tool s názvem "Scoach Product Finder". Verze tohoto online vyhledávače produktů v českém jazyce je volně k dispozici na www.scoach.cz.

  • 1
  • 2
reklama
reklama