Dlouhodobá investiční doporučení

Čína chystá kvantitativní uvolňování, ale musí na to jinak Čína chystá kvantitativní uvolňování, ale musí na to jinak

Čínská centrální banka podle reportu China Securities Journal zkoumá možnosti, jak uvolnit monetární politiku a současně zabránit dalšímu nafukování bubliny na realitním trhu. Hlavním důvodem je kumulující se množství špatných dluhů v ekonomice a zpomalená tvorba peněz.

Nejlepší akciové myšlenky na příštích několik let Nejlepší akciové myšlenky na příštích několik let

Tržní analytik Jeff Saut se ve svém posledním investičním výhledu nazvaném "Ze všech smutných slov jazyka či pera" (parafráze na báseň Johna Whittiera "Ze všech smutných slov jazyka či pera nejsmutnější jsou: Mohlo to být!") soustředí na to, že akciové rally mohou obecně trvat déle, než bychom předpokládali.

Neztrácejte čas s ekonomickými analýzami. Investujte podle ceny, letos třeba do bank nebo realit Neztrácejte čas s ekonomickými analýzami. Investujte podle ceny, letos třeba do bank nebo realit

Mnozí investoři se domnívají, že největších zisků dosáhnou, pokud budou denně věnovat několik hodin analýzám ekonomické situace. Ať k takovým patříte, nebo ne, máme pro vás jedno doporučení: Všechny analýzy a předpovědi ekonomiky ignorujte! Může to znít troufale, ale pokud na burze chcete dosáhnout zisku, je to ta nejlepší rada, jaké se vám může dostat.

6 důvodů, proč mohou akcie stále ještě pozitivně překvapit. Dow prodávejte nad 17 tisíci bodů 6 důvodů, proč mohou akcie stále ještě pozitivně překvapit. Dow prodávejte nad 17 tisíci bodů

Evropská dluhová krize si vybírá oddechový čas, nikdo ale neví, kdy se znovu dostane ke slovu. Izraelsko-íránské napětí nedává spát celému Blízkému východu, Spojené státy se stále perou dluhovým stropem a globální ekonomika se ptá, jak dlouho ještě může pokračovat zázračný čínský růst.

Růst amerických výnosů se týká i českých investorů. Se zajištěním byste neměli váhat Růst amerických výnosů se týká i českých investorů. Se zajištěním byste neměli váhat

Růst tržních úrokových sazeb na dolaru i euru může být prvním signálem obratu trendu klesajících úrokových nákladů na korunových sazbách. Bude-li obrat v úrocích v USA podobný jako v letech 1993 nebo 2003, úrokové náklady úvěrů na plovoucí sazbě vzrostou několikanásobně. Nabízíme řešení, jak ošetřit úrokový risk a nespekulovat na ultranízké úrokové sazby "na věčné časy".

Největší chyba, kterou letos jako investoři můžete udělat: Neumět vsadit na akcie Největší chyba, kterou letos jako investoři můžete udělat: Neumět vsadit na akcie

Akciová rally trvá již řadu týdnů a investoři se právem obávají korekce. Ti pesimističtější pak varují před euforií, kterou na trhu vyvolávají peníze tištěné centrálními bankami. Má nyní smysl realizovat zisk a držet cash?

10 nejlepších akciových sázek ze zemí PIIGS 10 nejlepších akciových sázek ze zemí PIIGS

Zanalyzovali jsme akcie, které jsou zahrnuty v indexu DJ EuroStoxx 600, ale vynechali jsme finanční sektor. U finančních společností ze zadlužených zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví nemusejí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloombergu.

Jak se zajistit proti možným zásahům ČNB na měnovém trhu? Jak se zajistit proti možným zásahům ČNB na měnovém trhu?

Co lze čekat od české koruny v letošním roce a jak se proti případným zásahům ČNB na měnovém trhu zajistit? Odpovědí mohou být takzvané forwardy. Jak vlastně fungují a pro koho jsou vhodné? A kde takové nástroje lze pořídit? Investorům radí investiční stratég z České spořitelny Miroslav Plojhar.

Jak obchodovat v době "velkého nesouladu"? Investoři nesmějí propadnout pocitu bezpečí nakoupenému centrálními bankami Jak obchodovat v době "velkého nesouladu"? Investoři nesmějí propadnout pocitu bezpečí nakoupenému centrálními bankami

Velký nesoulad mezi vysokou výkonností akciových trhů a nepřesvědčivou výkonností světových ekonomik způsobuje v kombinaci s úrokovými sazbami nastavenými prakticky na nulu konec starých pořádků. V důsledku toho jsme svědky iracionálního honu investorů za zisky, jež zcela opomíjí všechna finanční rizika. Jak se v rozbouřeném oceánu investic v roce 2013 neutopit, radí proslulý investor Gary Shilling.

Když se dva perou, třetí se směje aneb jak vydělat na měnových válkách Když se dva perou, třetí se směje aneb jak vydělat na měnových válkách

Úrokové sazby prakticky na nule, tištění nových peněz, rekapitalizace bank – to všechno již centrální banky zkusily, aby své země zachránily před druhým kolem ekonomické recese. Nyní se otevřeně mluví o manipulaci s kurzy měn, již na začátku krize v roce 2008 všichni odmítali. Zvítězí hamižnost nad rozumem a máme se obávat měnových válek?