Caterpillar: Čas na nákup této průmyslové akcie

| David Brzek

Akcie společnosti Caterpillar, největšího světového výrobce stavebních a těžebních strojů a zařízení, od svého únorového maxima oslabily o 30 %. Přestože indexy v USA nedávno překonaly několikaletá maxima, kurz akcií této společnosti se naopak pohybuje v blízkosti ročních minimálních hodnot.

Současný pokles dostal titul z mého pohledu na zajímavé nákupní úrovně. Po hospodářské stránce na tom je Caterpillar nadále velmi dobře - tržby v letošním roce podle posledního aktualizovaného výhledu společnosti vzrostou meziročně zhruba o 15 % a dosáhnou historicky nejvyšší úrovně v rozmezí 68 až 70 miliard USD.

Zlepšující se hospodaření firmy by se mělo projevit v kurzu akcií a pro střednědobého investora to může být zajímavá příležitost.

Napsáno pro Lidové noviny

Caterpillar

Investiční tip: Akcie Intelu je zajímavou příležitostí Investiční tip: Akcie Intelu je zajímavou příležitostí Investice do akcií Intel by mohla být dobrou příležitostí. Proč? Jsou k tomu dva důvody ...

Co výsledky Alcoy prozradily o světové ekonomice? Takhle ji vidí samotná firma Co výsledky Alcoy prozradily o světové ekonomice? Takhle ji vidí samotná firma Společnost Alcoa překvapila v úterý večer vyšším očištěným ziskem, než se čekalo (3 centy vs. ...

Zdroj: Fio banka

reklama
reklama