USA bez růžových předvolebních brýlí? Lidí na podpoře skokově přibylo, nálada investorů prudce klesá

| redakce

Čtvrteční data z amerického trhu investory vůbec nepotěšila. Nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti bylo v uplynulém týdnu 439 tisíc, ve stejný den na týdenní bázi klesla nálada mezi americkými investory nejvíce od května.

Více žádostí o podporu

Nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti bylo v novém týdnu skokově více než v mnoha předchozích týdnech a měsících. Bouře Sandy za tím je podle komentátorů zcela jistě, povolební návrat k realistickým datům je pouhá spekulace. Ale hlasy, které pár týdnů před volbami obviňovali statistiky, že se snaží "nahrávat" Obamovi, zněly poměrně silně.

Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA

Ústup akciových býků

Zhoršení nálady mezi investory je na trhu patrné již od prezidentských voleb. Obavy o (ne)vyřešení takzvaného fiskálního útesu a propad Evropy do recese (navíc s nevyřešenou situací v Řecku) poslal hlavní americký akciový index níže již o více než 5 %. Individuální investoři podle aktuálního průzkumu na situaci reagují typicky - zhoršením nálady. Nákupní signál pro kontrariány? Kdo ví, pokud se podaří hrozby rozpočtového útesu odvrátit, může do konce roku přijít zotavení.

Nálada mezi individuálními investory v USA

Bývalý šéf GE: Americká nezaměstnanost, to jsou jen kouzla v prospěch Obamovy kampaně Bývalý šéf GE: Americká nezaměstnanost, to jsou jen kouzla v prospěch Obamovy kampaně Bývalý šéf GE Jack Welch se s tím nepáral. Obamovi hoši z úřadu práce "svému" ...

Akcie a ekonomika: Nemusí být tak zle aneb 4 důvody k býčí náladě Akcie a ekonomika: Nemusí být tak zle aneb 4 důvody k býčí náladě Čína se nadechne k novému růstu, Evropa se díky ECB vyhne armagedonu a ve Spojených ...

reklama
reklama