John Hussman: Recese v USA hrozí stejně jako před měsícem, akcie ztratí 25 %!

| redakce

John Hussman v posledních týdnech poněkud zmírnil rétoriku a přestal varovat před recesí ve Spojených státech tak naléhavě. Ovšem ve svém posledním vzkazu investorům na svých stránkách potvrdil, že recese v USA nejen že není vyloučená, ale dokonce hrozí téměř stejně jako v roce 2008, kdy ji známý investor předpověděl jako jeden z prvních.

"Ačkoli nepředpokládám, že by se v Americe zopakoval hospodářský propad z roku 2008, například akciový trh je musí brzy otočit směr vývoje," píše Hussman.

Korekce o zhruba 25 % je podle něj jedinou variantou dalšího vývoje. Je pravda, že akcie od začátku roku rostou hodně rychle a s nimi další aktiva, například zlato a stříbro. Investoři totiž v posledních týdnech prodávají dolary a přesouvají peníze do rizikovějších typů investic.

Zlato a stříbro letos září, zemní plyn v USA naopak. Letošní hvězdou jsou ale i pomeranče

"Recese není jistá, ovšem stále je to pro mě nejpravděpodobnější možnost," varuje Hussman. Ten patří v posledních letech k největším "medvědům", pokud jde o americkou ekonomiku a na ni navázaný globální tržní sentiment.

Zbláznili se snad medvědi? Zbláznili se snad medvědi? Zlomila snad zlepšující se ekonomická data z USA skepticismus slavných medvědů? Mohou nám dodat optimismus ...

Americká nezaměstnanost 8,3 %! Příběh amerického oživení nabírá na síle! Americká nezaměstnanost 8,3 %! Příběh amerického oživení nabírá na síle! Celková míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v lednu překvapivě klesla na 8,3 % z prosincových ...

Zdroj: Hussman.net

reklama
reklama