Poznejte trendy, které ve světové ekonomice pociťují velké americké společnosti

| redakce

Výsledková sezóna ve Spojených státech se přiblížila ke své polovině. Většina firem překonává odhady, analytiky však mnohdy více zajímají výhledy firem. Co o dalším výhledu ekonomiky naznačily firemní komentáře?

Alcoa

Nedostatek vody omezí průmyslovou expanzi Číny směrem na západ.

Čínské zpomalení: Letos možná, ale dlouhodobě bude průmysl ekonomiku hnát dopředu Čínské zpomalení: Letos možná, ale dlouhodobě bude průmysl ekonomiku hnát dopředu Minulý týden investoři s obavami četli zprávu těžařského gigantu BHP Billiton, který varoval, že dovoz ...

McDonald's

Evropa není mrtvá, naopak - v prvním čtvrtletí byly výsledky na zdejších trzích velice uspokojivé. Tržby vzrostly o 5 %, provozní zisk o 4 % (o 8 % podle loňských kurzů měn). Dařilo se v Británii, Rusku, Francii i Německu. Ekonomické problémy a drsné únorové počasí navíc ovlivnily čísla směrem dolů.

JPMorgan Chase

S dopady nemovitostní krize se vyrovnáme do dvou let, realitní trh v USA je blízko dna, když ne přímo na něm.

Dick Bove: Bankovní tituly letos posílí o čtvrtinu Dick Bove: Bankovní tituly letos posílí o čtvrtinu Americké bankovní stres testy jsou za námi. Dicka Bove, viceprezident akciového průzkumu v Rochdale Securities, ...

Louis Vuitton

Globální trh s extra luxusním zbožím je zdravý. Nejrychlejší růst vidíme v USA a v Asii, slušný pokrok je vidět navzdory krizi i v Evropě.

reklama
reklama