Goldman Sachs: Fed uvolní měnovou politiku už během týdne, QE3 ve hře

| redakce

Podle analytiků americké banky Goldman Sachs rozhodne Fed o dalším kolu kvantitativního uvolňování již na pravidelném zasedání v úterý a ve středu. Program bude znovu s velkou pravděpodobnosti postaven na odkupu dluhopisů a zvětšení bilance Fedu. Ta se během krize nafoukla zhruba trojnásobně.

Tištění peněz

Může dojít i k prodloužení a navýšení programu směny krátkodobých dluhopisů za dlouhodobé (operace Twist), Fed by také mohl posunout svůj předpoklad setrvání úrokových sazeb na rekordních minimech za dosud deklarovanou druhou polovinu roku 2014.

Americká ekonomika podle analytiků Goldman Sachs v poslední době vyslala znepokojivé signály zhoršením řady makroekonomických ukazatelů (HDP, nezaměstnanost, inflace), a proto bude Fed muset zakročit.

Další uvolnění měnové politiky (včetně případného třetího kola kvantitativního uvolňování) by mělo pomoci "odstínit" americkou ekonomiku od gradující dluhové krize v Evropě.

QE3: Přesvědčí hrozba americké deflace a ekonomické zpomalení Fed k akci? QE3: Přesvědčí hrozba americké deflace a ekonomické zpomalení Fed k akci? "Let's twist again!" Tak reagoval hlavní tržní stratég Oppenheimer John Stoltzfus ve čtvrtek večer na ...

Nůžky mezi akciemi a komoditami se rozevřely. Co s tím provede případné QE3? Nůžky mezi akciemi a komoditami se rozevřely. Co s tím provede případné QE3? "Fed svou záplavou dolarů podporuje akcie a komodity." To platilo zatím vždy především v první ...

Zdroj: Goldman Sachs

reklama
reklama