Světová ekonomika na jediné stránce: Zpomalení pokračuje, Čína vadne, ale nálada v Evropě se zlepšuje

| redakce

Indexy nákupních manažerů od Asie po Evropu - to je hlavní položka prvního zářijového obchodního dne. Jak ukazují čerstvá čísla, manažeři v Evropě jako celku i v řadě jednotlivých zemí včetně Německa a Francie stále očekávají další útlum průmyslové aktivity (hodnota pod 50 znamená pokles, nad 50 očekávání růstu).

V eurozóně byl index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru za srpen revidován na 45,1 bodu ze 45,3 bodu, v červenci to bylo rovných 44 bodů.

Čína je na podle PMI nejhůře od března 2009. Růst v "kladné" oblasti se dostavil pouze v Indonésii a Saúdské Arábii, většina vyspělé Evropy se potácí okolo 45 bodů. Čísla ze Spojených států se čekají poměrně optimistická, ale dorazí s denním zpožděním - v pondělí je v USA Labor Day a trhy jsou zavřené.

PMI ve zpracovatelském sektoru za srpen 2012

Tento graf říká, že čínská ekonomika potřebuje antibiotika Tento graf říká, že čínská ekonomika potřebuje antibiotika Cena železné rudy je nejníže od roku 2009. Je přitom považována za jeden ze spolehlivých ...

Osud eura v rukou Amsterdamu Osud eura v rukou Amsterdamu Dvě události budou letos na konci léta patřit ke klíčovým pro politickou stabilitu eurozóny. A ...

reklama
reklama