Pracovní trh v USA signalizuje další zlepšení. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl více, než se očekávalo

| Ľuboš Mokráš

Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl na 335 tisíc (oproti očekávaným 369 tisícům). To ukazuje na další zlepšování situace na americkém pracovním trhu.

Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl v uplynulém týdnu o 37 tisíc z revidovaných 372 tisíc na 335 tisíc (trh čekal 369 tisíc). Čtyřtýdenní klouzavý průměr klesl na 359 250 a vrátil se k minimům z konce minulého roku. Jde o velmi dobrý údaj zvyšující šance na rychlejší pokles nezaměstnanosti, který by podpořil oživení ekonomiky. Z druhé strany toto číslo poněkud zvyšuje šance na to, že Fed bude ještě letos utahovat měnovou politiku.

Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti

Výrazně pozitivně překvapily také zahájené stavby domů růstem na 954 tisíc anualizovaně (trh čekal 890 tisíc), což představuje růst o 12,1 % oproti předchozímu měsíci. Stavební povolení se držela poblíž 900 tisíc anualizovaně.

Počet zahájených staveb domů potvrzuje oživení v sektoru rezidenčních nemovitostí, který by měl být letos důležitou složkou ekonomiky podporující její růst. Pozitivně by se oživení v tomto sektoru mělo projevit také na trhu práce.

Takhle chce nezaměstnanost mladých vyřešit Evropská unie Takhle chce nezaměstnanost mladých vyřešit Evropská unie Nezaměstnanost mladých je palčivým problémem v mnoha zemích Evropské unie. Nejhorší situace je v Řecku ...

Americká ekonomika: Zatím polojasno, Fitch varuje snížením ratingu Americká ekonomika: Zatím polojasno, Fitch varuje snížením ratingu Ratingová agentura Fitch pohrozila, že by mohla Spojeným státům snížit jejich nejvyšší rating kvůli probíhajícím ...

reklama
reklama