podnikání

Cizinců v českém podnikatelském rybníčku přibývá Cizinců v českém podnikatelském rybníčku přibývá

Byznys nezná hranic a Česká republika není výjimkou. Přes 35 % společností s ručením omezením v tuzemsku patří zahraničním podnikatelům.

TOP 10: V těchto zemích se začíná s byznysem nejlépe TOP 10: V těchto zemích se začíná s byznysem nejlépe

Každé velké město potřebuje fungující dopravu, nikdo nechce stát hodinu na křižovatce a čekat až padne zelená. Stejné to je i s podnikáním, které potřebuje fungující systém a co nejméně křižovatek, kde se na zelenou čeká příliš dlouho. Právě pomyslný semafor v byznysu hodnotí mezi 185 státy studie Doing Business Report, kterou pravidelně vydává Světová banka spolu s Mezinárodní finanční korporací (IFC). Již posedmé v řadě se na nejvyšší příčce umístil Singapur.

Česká republika je v EU osmá nejpříjemnější pro podnikatele Česká republika je v EU osmá nejpříjemnější pro podnikatele

Česká republika je osmou nejpříjemnější zemí v rámci Evropské unie pro podnikatele, kteří chtějí v té které zemi investovat. Vyplývá to z aktuálního Business Indexu ČS, který sestavila EU Office České spořitelny.

Kvóty na ženy zavánějí Mussolinim Kvóty na ženy zavánějí Mussolinim

Návrh směrnice Evropské komise (EK), aby velké firmy měly povinně ve vedení minimálně 40 % žen, je trapný z mnoha důvodů. Především však neúctou k lidské svobodě.

Vyzkoušejte si, jak byste uřídíli firmu (poslední možnost se přihlásit) Vyzkoušejte si, jak byste uřídíli firmu (poslední možnost se přihlásit)

Vyzkoušejte si roli manažera v největší manažerské soutěži na světě. Přijměte výzvu a zúčastněte se GLOBAL MANAGEMENT CHALLENGE!

Chyby, díky nimž vznikl skvělý byznys Chyby, díky nimž vznikl skvělý byznys

Věřili byste, že za úspěchem firmy může stát pouhá náhoda, ba dokonce omyl? Příběhy rozmachu následujících dvou firem to dokazují.

Co nás o byznysu naučily naše maminky Co nás o byznysu naučily naše maminky

V květnu jsme oslavili Den matek, a proto není od věci podívat se blíže na to, jaké nám naše maminky daly rady do života. Většinu z nich lze totiž chápat jako skvělé rady podnikatelům.

Indikátor nad všechny ostatní: Spotřebitel Indikátor nad všechny ostatní: Spotřebitel

K hrstce padajících hvězd se po minulém týdnu přidala další dvě slavná jména: Nokia a Sony. Podle Financial Times jde o ukázkové případy toho, že když management "zaspí" a ignoruje moderní trendy, může i obří impérium postihnout strmý pád. Konečný ortel nad nimi vyřkli spotřebitelé.